Ak Parti Mustafa Kaya ile devam

Ak Parti Mustafa Kaya ile devam

18 Aralık 2017 Pazartesi 12:01

Ak Parti Orhangazi ilçe başkanlığının 6.olağan Genel Kurul toplantısı Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Başkanı Ayhan Salman, diğer ilçelerin ilçe başkanları ve çok sayıda üyenin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ak Parti Orhangazi ilçe başkanlığının 6.olağan Genel Kurul toplantısı Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Başkanı Ayhan Salman, diğer ilçelerin ilçe başkanları ve çok sayıda üyenin katılımı ile gerçekleştirildi. Mustafa Kaya’nın tek aday olarak girdiği kongrede ikinci aday olarak kongreye liste veren Tuna Çokgüler’in divana verdiği imza listesinden 8 ismin imzalarını geri çekmesi ile adaylığı düştü. Kongrede Mustafa Kaya yeniden ilçe başkanı seçildi.

 

AK Parti’de Orhangazi İlçe Kongresi Sakallı Tesislerinde yapıldı. Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Başkanı Ayhan Salman, diğer ilçelerin ilçe başkanları ve çok sayıda üyenin katılımı ile gerçekleştirilen kongrede İstiklal Marşı okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye gönderdiği görüntülü mesajı yayınlandı.

 KAYA; DURMAK YOK YOLA DEVAM

Kongrenin açılış konuşmasını ise Mevcut ilçe başkanı Mustafa Kaya yaptı. Kaya, 4 yıl önce göreve geldikten sonra girdikleri her seçimden zaferle ayrıldıklarını belirterek, bu dönemde Ak Parti iktidarının hem yerel hem de geneldeki bir çok hizmetini ilçemize kazandırdık dedi.

 ÇAĞLAYAN; CUMHURBAŞKANIMIZIN İZİNDEYİZ

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise 3,5 yıl önce göreve geldikten bugüne kadar Orhangazi Belediyesi olarak ilçeye kazandırdıkları hizmetleri sıralayarak, 3,5 yıl önce Orhangazi çamur deryası iken, göreve geldikten sonra alt yapı çalışmalarını tamamladık. Dahası, proje dahilinde olmayan daha fazlasını bu dönemde yaptık. Bununla birlikte 130 yıla yakın belediyelik olan Orhangazi’de geçmişte yapılandan çok daha fazla bu ilçeye asfalt, kaldırım ve parke çalışması yaptık. Orhangazi’de alt yapı ve üst yapıyı tamamladık dedi. Çağlayan, bir önceki dönemde 5 yılda sadece 1 milyon 700 bin TL’lik yatırımın yapıldığını belirterek, 1,7 milyon TL’lik yatırımdan bugün 3 yılda Orhangazi’ye yapılan 200 milyon TL’nin üzerinde yatırıma geldik. Bu da Ak Parti’nin hizmet noktasındaki çizgisini ve başarısını gösteriyor dedi. Kongrenin ilçeye de hayırlı olması temennisinde bulunan Neşet Çağlayan, bizim kongrelerimiz bayramdır, şölendir, yenilenmedir. AK Parti istişareler sonucunda kongrelerini gerçekleştirmektedir. Bu kongremizden önce de yapılan istişareler sonrasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir karar verdi. Herkesin o kararın arkasında durması gerekiyor. Yani o ne derse o! Dedi.

 ALİNUR AKTAŞ; NEŞET ÇAĞLAYAN İLE EL ELE VERİP HİZMETLERİ GETİRECEĞİZ

Daha sonra kürsüye gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, el birliği ile Bursa ve tüm ilçeleri için mücadele ettiklerini belirterek, Orhangazi’de de hem ilçe başkanımız Mustafa Kaya, hem de Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan ile el ele, kolkola ve omuz omuza vererek Orhangazi’nin ihtiyacı olan tüm hizmetleri yapacağız dedi. Ak Parti il başkanı Ayhan Salman ise Orhangazi’nin geçmişte seçim başarılarını ortaya koyduğunu belirterek, yeni dönemde de Mustafa Kaya ve ekibi ile birlikte partimizin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde yolumuza devam edeceğiz dedi.

 ÇAVUŞOĞLU’NDAN BİRLİK BERABERLİK MESAJLARI

Kongrede son olarak kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise tüm teşkilatlara birlik ve beraberlik mesajları verdi. Çavuşoğlu, içeride ve dışarıda bir çok şer odakları Cumhurbaşkanımıza diz çöktürmeye çalışsa da bu millet buna asla müsade etmeyecektir dedi.

 

TEK ADAYLI KONGRE

Konuşmaların ardından AK Parti’de Olağan Kongre seçimler maddesine geçildi. Bu maddede mevcut Başkan Mustafa Kaya ve Tuna Çokgüler ilçe başkanlığı için listelerini Divana verdi. Ancak Tuna Çokgüler’in divana verilen imza listesinde yer alan isimlerin imzalarını geri çekmesi ile Çokgüler’in adaylığı düşmüş oldu. Böylece kongrede Mustafa Kaya tek aday olarak yer aldı.

 YENİDEN MUSTAFA KAYA DÖNEMİ

Kongrede daha sonra oy kullanma işlemine geçilirken, tek adaylı kongrede 400 delegeden 280 oydan geçerli 279 oyun tamamını alan Mustafa Kaya ve ekibi Ak Parti Orhangazi ilçe teşkilatında yeni dönem için de kolları sıvamış oldu.

 

İŞTE AK PARTİ YÖNETİMİ

AK Parti’de Mustafa Kaya başkanlığında oluşan yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu;

 1.     Mustafa Kaya

2.     Fahrettin Uludağ

3.     Selami Ekeman

4.     Remzi Bayram

5.     Nesrin Yurdakul

6.     Ali Keleş

7.     Semih Bozbey

8.     Gülten Erdağı

9.     Emre Seymen

10. Semranur Baltacı

11. Zekeriya Kaplan

12. Cafer Tanrıkulu

13. İlyas Aygün

14. Kübra Seyrek

15. Cem Şöhret

16. Ertekin Odabaşı

17. İbrahim Altuntaş

18. Maksut Kocaağa

19. Ali Osman Yeşilyurt

20. Yusuf Yılmaz

 

İl kongre delegeleri

1.     Mustafa Kaya

2.     Neşet Çağlayan

3.     İlhami Çil

4.     Yusuf Bektaş

5.     Fevzi Yılmaz

6.     Özen Çakır

7.     Osman Yıldırım

8.     Filiz Filiz

9.     Mine Keskin

10. Mustafa Özen

11. Bilal Özbey

12. Muhittin Okur

13. Nesrin Yiğit

14. M.Kenan Özkan

15. Muzaffer Baylar

16. Adem Turan

17. Mustafa Akçelik

18. Kani Mestanlar

 

 
Bu haber 558 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2018 06:18:49 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.