DSİ ve Belediye Pompa istasyonu dere rehabilitasyonuna başladı

DSİ ve Belediye Pompa istasyonu dere rehabilitasyonuna başladı

26 Aralık 2017 Salı 11:00

Orhangazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Orhangazi’de 1,5 kilometre uzunluktaki Pompa İstasyonu Besleme Kanalında rehabilitasyon çalışması başlattı.

Orhangazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekipleri Orhangazi’de 1,5 kilometre uzunluktaki Pompa İstasyonu Besleme Kanalında rehabilitasyon çalışması başlattı. Orhangazi ovası ve Yeniköy ovasına su basılan dere yatağında genişletme ve rehabilitasyon çalışması ile birlikte Pompa İstasyonu ve Kanalların yenilenme çalışmaları da önümüzdeki günlerde başlayacak.

 

Orhangazi Belediyesi, Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, Orhangazi Ovası ile Yeniköy ovasındaki tarım alanlarının sulamasını sağlayan besleme kanalında rehabilitasyon çalışması başlattı. Yaklaşık uzunluğu 1,5 kilometre olan Orhangazi Pompa İstasyonu Besleme Kanalında temizlik, genişletme ve rehabilitasyon çalışması yapan ekipler, besleme kanalının tarım alanlarına zarar vermesini engelleyecek. Orhangazi ve Yeniköy ovalarına su beslemesi yapan kanaldaki çalışmaların tamamlanmasının ardından DSİ ve Orhangazi Belediyesi, Pompaya bağlı kanallar ile pompa istasyonunda yenileme ve kanalların kapalı sisteme dönüştürülmesi ile ilgili de çalışma yapacak. Bu konuda projelendirme çalışması yapılırken, Sulama Projesinin kapalı sisteme dönüştürülmesi ile ilgili yatırımın 2018 yılı programına alındığı belirlendi. 
Bu haber 274 kez okunmuştur.
Kategori:
15.12.2018 18:01:05 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.