KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri yeniden başlıyor

KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri yeniden başlıyor

15 Ocak 2018 Pazartesi 10:11

Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Orhangazi TSO’ da başlıyor.

Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Orhangazi TSO’ da başlıyor.

 KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin, 29 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde, 9:30 – 17:30 saatleri arasında 4 gün boyunca gerçekleştirilecek olan eğitime katılım sağlaması gerekiyor. Tufan Ata Türkyılmaz tarafından verilecek olan Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları yine Eğitmen Tufan Ata Türkyılmaz tarafından yapılacak.

Mülakatlar sonucunda 30 kişilik bir sınıf oluşturulacak ve 4 günde toplamda 32 saat eğitim verilecek.

Girişimcilik Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyesi Sibel Binici yaptığı açıklamada;  “ Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir” dedi.
 
25 Ocak Perşembe Gününe Kadar Başvurular Alınacak.


Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, bugün itibariyle 25 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar, Orhangazi TSO KOSGEB Temsilciliğinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için bir yılda toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.
 
Girişimciler, konuyla ilgili detaylı bilgi için Orhangazi TSO ‘da bulunan KOSGEB Orhangazi Temsilciliği ile 0 224 573 81 69 numaralı Oda telefonundan irtibata geçebilirler.

 

 
Bu haber 359 kez okunmuştur.
Kategori:
23.1.2019 05:13:16 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.