Tansu ERÇEVİK
Tansu ERÇEVİKGünübirlik Şehzadeler Kenti Manisa Ve Sardes Antik Kenti

22 Şubat 2018 Perşembe 14:44

Bu hafta sizlerle Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli şehzade kenti Manisa’yı turlayacağız. 

Bu hafta sizlerle Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli şehzade kenti Manisa’yı turlayacağız. Sabah 06:00 civarı ilçemizden çıkıp Balıkesir yönünde ilerleyecek ve kahvaltımızı Susurluk’ta meşhur Susurluk Tostu ile yapacağız. Kahvaltı sonrası Balıkesir, Akhisar istikametini izleyerek Manisa’ya varacağız. Manisa’ya vardığımızda ilk olarak her sene coşkuyla kutlanan mesir macunu festivalinin çıkış noktası olan Sultan Cami’ni ziyaret edeceğiz. Cami ziyareti sonrası yine sultan külliyesi içerisinde bulunan Hafsa Sultan Şifahanesi’ni (Tıp Tarihi Müzesi) ziyaret edeceğiz. Müze ziyaretinden sonra hemen yolun karşı tarafına geçip Manisa’nın meşhur mesir macunundan tadacak ve satın alacağız. Daha sonra Efsanevi Niobe Kaya’sına (Ağlayan Kaya) çıkacak ve anneliğin ne derece kutsal bir görev olduğunu hatırlayacağız. Sonra Niobe Kayası önünden kaleye doğru çıkan yolu takip ederek Manisa Mevlevihanesi’ne varacağız. Mevlevihane ziyareti sonrası yaklaşık on kilometre kadar Spil Dağı’na doğru çıkıp Spil Dağı Milli Parkı girişine varacağız. Gezimizi bahar aylarında veya yazın gerçekleştiriyorsak Spil Dağı zirvesinde bulunan kır gazinosunda yemek yiyecek kahve ve çay içeceğiz ve dağın güzelim havasını ciğerlerimize çekeceğiz.Yemek ardından tekrar şehir merkezine dönüp eşsiz eserlerin bulunduğu Manisa Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Müze ziyareti sonrası yaklaşık bir saatlik yolculuk ile Salihli İlçesi’ne varacak, Lidya’nın başkenti Sardes’i ziyaret edeceğiz. Sardes ziyareti sonrası ise Gölmarmara yoluna sapıp Lidya’nın meşhur kral mezarları olan Bin Tepeler Tümülüsleri arasından Gölmarmara kıyısını takip ederek Akhisar’a varacağız. Akhisar’dan sonra Balıkesir istikameti izleyerek Balıkesir’e varacağız. Balıkesir’de akşam yemeğimizde şehrin iki meşhuru tirit ve höşmerimİ tadıp biraz dinlendikten sonra yola çıkacak ve bir saat kırk beş dakika sonra ilçemize varacağız.

Turlarınızda rehberlik hizmeti almak için bana 0 532 058 16 08 no lu mobil hattımdan veya rehbertansuercevik@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

 
Bu haber 439 kez okunmuştur.
18.7.2019 06:37:07 

Yorum bulunamadı.

bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima