Orhan Güneş
Orhan GüneşOrhangazi liste dışı kaldı

11 Nisan 2015 Cumartesi 09:35

Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz haftalarda milletvekili adaylarının büyük bir kısmını kendi içinde yaptığı seçimle belirlemişti.

Bursa da bu illerin içinde yer aldı.

CHP Orhangazi’de son yıllarda atağa çıkan isim olan Mehmet Dalyan, önce Orhangazi Belediyesi başkan adayı, sonraki süreçte de CHP Bursamilletvekili aday adayı olmuştu.

Aday adayı çalışmalarında aktif bir rol alan Dalyan, yapılan seçim sonucunda CHP kanadının teveccühünü alamayarak listenin dışında 19.sırada yer aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise uzun zamandır olduğu gibi Orhangazili vekil görme şansını bir kez daha yakalayamadık.

İlçemizden aday adaylığı konusunda rekor bir katılım olan Ak Parti’de sonuçlar merakla bekleniyordu.

Mevcut vekiller İsmail Aydın ve Tülin Erkal Kara’nın yanı sıra Ali Turgut, Harun Akın, Hakkı Üçüncü, Hakkı Pehlivan ve Yusuf Korkusuz Ak Parti’den milletvekili olabilmek için başvuruda bulundular.

Diğer adayların şansını çok yüksek görmediğim gibi açıkçası İsmail Aydın ve Tülin Kara’nın liste dışı kalacağını da düşünmüyordum.

Fakat sürprizlerle dolu yeni listede iki vekilimizde maalesef yer almadı.

İlçemizi temsilen listenin 13.sırasında yer bulan isim ise Harun Akın oldu.

Ne kadar Orhangazili ne kadar değil konularına girmeyeceğim ama Tülin Kara için Orhangazi’nin vekili dendiyse Harun Akın da o kadar Orhangazilidir.

Gelelim mevcut vekillere…

İsmail Aydın bir bakıma körfez bölgesinin (Gemlik, Orhangazi, İznik) vekiliydi.

Ve bu 3 ilçenin belediyeleri Ak Parti’de değilken vekilliği döneminde alınması zor olan 3 bölgede de Ak Parti zaferle ayrıldı.

Aydın’ın katkısı ne boyutta olduğu tartışılsa da sonuç olarak bu önemli bölgeyi temsil eden vekil olarak referansı çok yüksekti.

Hasan Bozbey’e konuşan İsmail Aydın, kırgın olmadığını fakat körfez bölgesinden bir adayın olmamasına üzüldüğünü belirtti.

Her zaman hizmet etmeye hazır olduğunu da sözlerine ekleyen İsmail Aydın avukatlık mesleğine dönüp dönmeyeceği konusunda karar vermiş değil.

Tülin Erkal Kara’nın liste dışı kalması beni fazlasıyla şaşırttı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın hemen hemen her Avrupa ziyaretinde yanından ayırmadığı, Avrupa Birliği komisyonlarında önemli görevler alan ve Ak Partili vekiller arasında birkaç yabancı dilin yanında Fransızca bilen tek vekil olması kendisini bir adım önde tutuyordu.

Yani anlayacağınız Bursa aday listesi ilçemiz için tam bir hüsran oldu.

 

Adaylara tek tek değinip konuyu uzatmak istemiyorum, umarım seçimler sonucunda kazanan Bursa ve Orhangazi’miz olur…
Bu haber 1920 kez okunmuştur.

17.2.2020 03:49:35 

Yorum bulunamadı.

bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima