Gökhan Ulusu
Gökhan UlusuMuhalefet Sallar, Ak Parti Yapar..

25 Mayıs 2015 Pazartesi 12:19

Değerli okurlar;

Genel seçimler bir hayli yaklaştı..

Siyasi parti liderleri de meydanlarda halka hitap ediyorlar..

Daha önce ki yazılarımda belirttiğim bir husus vardı..

Toplumun genelinde seçim heyecanı olmadığını belirtmiştim..

Geçtiğimiz yıl iki önemli seçim yaşandı ve insanlar tüm enerjisini bu seçimlere harcadı..

Hal böyle olunca 7 Haziran genel seçimleri toplumda bir heyecan uyandırmamaya başladı..

Ancak Allah’tan CHP ve genel başkanı Kılıçdaroğlu var..

Seçimlere renk katıyor doğrusu..

Yaptığı gaflar,

Verdiği vaatler ve noter tasdikli beyannamesi cebinde il il geziyor ve bizlerinde yüzünü güldürüyor..

Şimdi de yeni bir slayt ile halkın karşısına çıkıyorlar..

Ve bu hususta değerli gazeteci Süleyman Özışık’ın çok güzel bir yazısı var..

Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum..

Buyrun;

‘’ Samimiyetime inanıyorsanız dün Kılıçdaroğlu´nun anlattığı, ya da anlatmaya çalıştığı projeyi ben anlamadım. Anlaşılan Kemal Kılıçdaroğlu bu seçime bilim kurgu filmi izleyerek hazırlanmış. 
Hazırlanan slayt gösteri bunu gösteriyor. 
6 ok bir yerden fış fışlayarak çıkıyor, başka bir yere fışırt giriyor. Sonra oradan çıkıp başka bir yerde kayboluyor. Amerika´daki Central Parkı da oturtturmuşlar videonun içine. Türkiye´den tüm yakın komşu ülkelere ok fırlatıyoruz, onlar okları geri atıyor falan. "Lan noluyor 300 Spartalı filmine mi geldik. Gladyatör filminin devamı mı çekildi?" dedim bi an!
Seslendirme desen bir başka tuhaf:
"Dünyada ticaret yollarını birbirine bağlamayı amaçlayan üç proje var. Merkez Türkiye dördüncüsü olacak. Türkiye’yi içine düştüğü orta gelir tuzağından kurtaracak. Sadece yolları birbirine bağlamıyoruz; ülkeleri, kültürleri yaşamları birbirine bağlıyoruz. Bürokrasi sıfırlanacak, 2020’de faaliyete geçecek ve büyüyecek, 2035 yılına gelindiğinde tamamlanacak. Yeni bir şehir, küresel bir proje. Akdeniz ve Karadeniz limanları üzerinden dünyaya bağlanan bir merkez. 3 milyon nüfuslu yaşanacak bir cazibe merkezi olacak. Otoyol ve demiryolu ağlarının tam ortasında yer alan bir şehir. AR-GE, tekno park şehri. Bölgenin en fazla yeşil alana sahip şehri olacak. Çevresi ile 2 milyon 200 bin kişiye istihdam yaratacak. 2035’te 100 milyar dolar katma değer yaratacak. 2035 yılında Türkiye insani gelişmişlikte dünyanın ilk 20 ülkesi arasına girecek. İşsizlik yüzde 5’in altına inecek, büyüme hızı ortalama yüzde 6 olacak. Tüm yakın coğrafyaya barış mutluluk ve refah gelecek."
Bildiğiniz organıze sanayinin biraz büyük hali! 2035 yılında bitecek. Bitince 2 milyon kişiye iş imkanı sağlayacak! İsmi de "Yeni Şehir" olacak.
Projeden birşey anlamadım ama Kemal Kılıçdaroğlu´nun bir ay öncesine kadar "Yapacağım" dediği herşeyi kendi ağzıyla tekzip ettiğine şahit oldum. Bir defa 4 yıl iktidar isteyip 20 yıllık plan yapan tek siyasi parti lideri olarak tarihe geçti!
Aylardır "4 yıl içinde işsizliği sıfıra indireceğim" diyordu. Şimdi ise 20 yıl sonra bitireceğini vaadettiği proje sayesinde 2 milyon kişiye iş imkanı vereceğini söylüyor, "İşsizliği yüzde 5 düzeyine çekeceğim" diyor. 
En sonunda da, "Tıpkı İzmir´i yönettiğimiz gibi Türkiye´yi yöneteceğiz" diyor. 
İşte buna oy verilir hacı!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nda hizmet bitmiyor! AK Parti denizin altından tünel kazıp tren geçiriyor. Kocaoğlu tüneli komple suyun içinden geçiriyor! Üstelik trene gerek bile yok. Yüzer arabalar gondol görevi görüyor. 
Kocaoğlu AK Parti gibi büyük bütçelerle metrobüs yapmaya bile gerek duymuyor. Kepçeler anında´Kepçebüs´e dünüşüyor, 15 km süratle toplu taşıma hizmeti veriliyor. Adamlar yüzer hastane yapmış daha ne diyeyim?
İnşallah Kılıçdaroğlu inşaa edeceği şehrin kanalizasyonlarını yapmayı unutmaz. İzmir gibi sel basmasın en azından...
Vallahi projeye inanan varsa buyursun oyunu CHP´ye versin, saygı duyarım. Ben bu proje için Kılıçdaroğlu´na oy falan vermem! AK Parti dev projeleri 2-4 yıl arası yapıp hizmete sunarken 20 yıl projenin bitmesini bekleyecek kadar manyaklaşmadım daha!..
Hatırlarsanız yerel seçimlerden önce CHP İzmir Bayraklı için kentsel dönüşüm projesi sunmuştu. Yürüyen yollar, yürüyen merdivenler falan. O projeyi slayt gösteri üzerinde izleyenlerin ağzının suyu akıyordu ama gerçekte projenin yerinde yeller esiyor. 
Kısacası televizyonlarda izlediğimiz, bilboardlarda gördüğümüz meşhur sloganda söylendiği gibi:
"CHP sallar, AK Parti yapar!.."
Neyse ki şunun şurasında 20 gün kaldı seçime. Kim kazanırsa kazansın artık önemli değil. En azından bu sallamasyondan kurtulacağız.’’

Kalın Sağlıcakla..

 

 

 
Bu haber 1195 kez okunmuştur.

19.1.2018 14:09:27 

Yorum bulunamadı.

bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.