Orhan Güneş
Orhan GüneşAna muhalefet kendine gelmeli!!!

20 Şubat 2016 Cumartesi 12:45

Üç ün önce Genelkurmay Kavşağı’nda gerçekleştirilen hain saldırının failleri belli. PKK/PYD/YPG bağlantısını gösteren, sadece saldırıyı yapan Salih Neccar’ın Suriye’nin PYD tarafından kontrol edilen Amuda kasabasından gelmesi değil.

28 kişinin hayatını kaybettiği olayda, 61 yaralı var. Saldırgan Suriyeli. PKK saldırıyı destekliyor. Saldırı PYD eli ile gerçekleştirilmiş gibi gözüküyor. 9 gözaltı var ve yeni gözaltılar sözkonusu.

Bundan önceki terör hadiselerinde olduğu gibi, bu defa da asıl suçlulara ulaşmak kolay olmayacak gibi görünüyor. Esas failin kim ya da kimler olduğu açık. Zaten kartlar artık gizlenmiyor. Soğuk Savaş dönemi gibi gizli, örtülü yöntemler kullanılmıyor.

ABD açık açık YPG’ ye silah verdiklerini ve vereceklerini söylüyor. Rusya DAEŞ’i vuruyorum bahanesiyle YPG’ nin önünü açacak hava saldırıları düzenliyor. BM Türkiye’nin saldırıları için durdurun diyor. AB üç maymunu oynuyor. İran masa başında başka sahada başka konuşuyor. Beni bu olup bitenlerin hiçbiri şaşırtmıyor.

Türkiye’ yi doğrudan bir savaşa sokma durumu söz konusu. Ama bize bu terör belasını saranlar bilmelidirler ki Türkiye’ nin kontrolünden çıkmış bir terör kabusu sadece Türkiye’ yi değil Tüm Avrupa, Rusya, İran, Amerika kısacası dünyaya zarar verir.

Orta Doğu’ nun ateşini tutan tampon bölge konumundayız. Bize ihtiyaçları bulunan bir noktadayız aslında. Suriye’ de aynı hassasiyeti göstermemiş olabilirler. Ama bizde göstermek zorundalar. Biz ne kadar güçlüysek onlar o kadar güvendeler. Tarih bunları yazdı onlarda bunun farkındalar.

Hala olayın ciddiyetinin farkında değiller. Rusya gözünü karartmış. ABD ben dünyanın diğer ucundayım diyor. Avrupa korunaklı olduğunu düşünüyor. Ama bilmemeliler ki şuan dünyanın merkezinde biz varız. Bizim yaşadığımız bir sarsıntı saydığım ülkelerde daha şiddetli hissedilecektir. Bugün Ankara’ nın göbeğinde bombayı patlatanlar dün Paris’ te patlattılar, Amerika’ da patlattılar kimse bana bişey olmaz demesin.

Yine de en doğru ve hareket eden Almanya. Merkel olayın farkında. Türkiye’ nin sendelemesinin Zaten problemli olan Euro bölgesini mahvedeceğini çok iyi biliyor.

ABD, DAEŞ’in Kobani’yi düşürme tehlikesi var deyip müdahale ediyor ama aynı hassasiyeti DAEŞ Rakka ya da İdlib’i vururken göstermiyor. Çünkü ABD artık PYD ile ortak çalışıyor. Dün Yalçın Akdoğan çok doğru bir tespitte bulundu: Terör örgütlerine silah, bize taziye gönderenlerin ikiyüzlülüğü son bulmalı. PKK’yı pışpışlayıp sonra bize çok üzüldük diyenlerin niyetleri çok farklı. Şimdi PKK bal gibi biliyor ki, dünya arkalarında. Ne diye Güneydoğu’da terör eylemlerinden vazgeçsin! ABD nasıl olsa her türlü yardımı yapıyor. PKK’nın silahları kimden aldığı açık değil mi? Neyi tartışıyoruz ki!

Bu saydığımız ülkeler, terör örgütleri bir yana Hdp’ nin bir Türkiye partisi olmadığını biliyoruz. Zaman zaman malum medya organlarında parlatma ve cici çocuk gösterme çabalarını görmüş olsakta o zaman bu yanlışları yapanlar bir gün bu verilen kanlarda boğulacaklar. Hdp’ nin ortak bildiriye imza atmaması Selahattin Demirtaş’ ın teröre verdiği tepkinin aslında sadece bir timsah gözyaşı olduğunun kanıtı.

Ülkemizde artık aydın geçinenlerin, topluma mal olmuş kişilerin teröre destek vermeyi bırakması gerek. Özellikle ülkemiz böyle bir dönemden geçerken.Zaten saydığımız bu ülkelere karşı her türlü mücadele ederiz. Bizim sorunumuz içimizde ki hainlerin güçlü lobileri. Etkileme güçleri. Medya, Stk’ lar, örgütler, sendikalar hep bu zihniyetin ürünü. Hangi sendika görevini yapmış işçisini korumuş ki gelmiş katil devlet sloganı atıyor. Bu ülkenin ana muhalefet partisinin yıllarca genel başkanlığını yapmış kişi önemli olan devlettir, bu konu parti üstü siyaset üstü bir konudur demesine rağmen iktidar yalakalığıyla suçlandı. Ne yazık ki ülkemizde vatanını sevmek, vatan hainliği oluyor vatan hainliği ise vatan sevgisi oluyor.

Hdp’ nin bir Türkiye partisi olmadığını biliyoruz demiştik. Üzücü olan nokta onların bu durumda olması değil, esas konu Chp’ nin ve özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’ nun buna destek vermesi sessiz kalması. Ya da kısacası Katil Devlet sloganı atılırken Selahattin Demirtaş ile bıyık altından gülerek poz vermesi. Terör saldırısı olunca Hdp ile bir ağız olmuşçasına saldırıyı Daiş yaptı demek aynı yolda yürüyoruz imajı vermek değil de nedir. Buna seçmenin tepkisi sert olacaktır. Bunları unutmayacağız, unutturmayacağız.

Ne var ki Kılıçdaroğlu ve Demirtaş’ ın hesaba katmadığı ya da göremediği bir gerçek var. Toprak ve vatan söz konusu olduğunda bizim neler yapabileceğini kestiremiyorlar. O yüzden oynanan oyunun farkındayız. Bütün güvenlik bürokrasisi ve devletin tepesi her ihtimali masaya yatırdılar ve gereken yapılacak. Belki içerideki bazı hainler de Türk devletinin bir şey yapamayacağını düşünüyor ama ilerleyen günlerde neler olup gittiğini hep birlikte göreceğiz.

 

Evet bir varoluş mücadelesi veriyoruz. Sınırlarımızı tehdit ediyorlar. Bizi dar bir alana hapsetmek istiyorlar. Ama yapanın yanına kar kalmayacağını, bizi tehdit edenlerin ya da ülkemize göz koyanların başına neler geleceğini hep birlikte göreceğiz. Oynanan oyunun farkındayız.
Bu haber 919 kez okunmuştur.

17.2.2019 03:38:12 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.