Orhan Güneş
Orhan GüneşVatan hainliği başka bir şey

2 Nisan 2016 Cumartesi 13:08

Ne diyordu Mehmet Akif Ersoy?

Yedi iklimi cihânın duruyor karşında,
Ostralya´yla beraber bakıyorsun: Kanada!
Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk:
Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.

Can Dündar ve Erdem Gül’ün duruşmasında yaşanan olaylar bu dizelerin hakkını nasıl da veriyor.

Dündar ve Gül’ün duruşmasına Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann, İngiltere´nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner, Fransa´nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Hollanda´nın İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, İsviçre Başkonsolosu Monica Schmutz Kirgöz, Kanada İstanbul Başkonsolosu Andrew Smith, İtalya Başkonsolosu Frederica Ferrari Bravo, Polonya Başkonsolosu Grzegorz Michaslki ile bazı Avrupalı parlamenter ve bürokratlar katılmıştı.

FETÖ’nün Türkiye’ye kumpas kurmak için organize ettiği MİT TIR’ları baskınını haber yaparak Türkiye’nin IŞİD’e destek verdiğini iddia eden ve bu yönde terör ve casusluk suçlarından 3 ay tutuklu kaldıktan sonra Anayasa Mahkemesinin kararı ile serbest kalmışlardı.

Vatan hainliği suçlarından tutuklulukları devam ederken, Anayasa Mahkemesi (AYM) apar topar toplanıp en üst düzey yetkisini kullanarak serbest bıraktı.

Anayasa Mahkemesi’nin skandalı bununla da bitmedi.

Bingöl’de polis karakoluna  saldırı düzenleyerek bir polisi şehit eden ve 6 yıl süren yargılama sonunda iki  kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan PKKlı teröristin, makul  sürede yargılanma hakkı ile adil yargılanma hakkının ihlal edildiğine karar  verdi.

İhlalin ve sonuçlarının ortadan kaldırılması için yeniden yargılama  yapılmasına ve başvurucuya 5 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmedildi.

Evet yanlış okumuyorsunuz, polisimizin katili terörist AYM tarafından serbest bırakıldı.

Üstüne üstelik bir de tazminata hükmedildi.

Güvenlik güçlerimiz Güneydoğu’da teröristlerle çatışırken, şehit düşerken içerden gelen bu hamleler durumun ne derece vahim olduğunu gözler önüne seriyor.

Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı kişileri terörü destekleyecek raddeye getirmiş ne yazık ki?

Ak Parti’yi, Cumhurbaşkanı´nı sevmeyebilirsiniz, fikirlerini benimsemeyebilirsiniz ancak terör olaylarını siyasallaştırıp bu suçu bir partiye, bir şahsa yıkarsan hem şehitlere, hem vatana, hem de milletimize varana kadar ihanet etmiş olursun.

Burada suçlu aranıyorsa; bu, terörün kendisi ve terörü destekleyenlerdir.

Recep Tayyip Erdoğan´ı sevmemek muhaliflik olabilir fakat vatan hainliği başka bir şey.

Devletin aldığı kararları eleştir, aynı düşüncede olma, hatta onun beyaz dediğine sen siyah de!

Ama şu dönemde ülke olarak kenetlenmeliyiz.

Bizler kenetlemedikçe bu terör illeti bit-me-ye-cek…

Böylesine kritik ve sancılı günlerde ülke menfaatleri her şeyin önünde gelmeli…

Fakat öyle bir kitle var ki algı yönetimini ve terör manipülasyonunu çok iyi beceriyor.

Bu art niyetli sözde aydınların tuzağına düşmemek lazım.

Terör örgütüne silah lojistiği yapanlar yerine öyle bir algı yaratılıyor ki gazeteler televizyonlar Sneijder’in endişelerine, Gomez’in vatanserverliğine Melo’nun mesajlarına yer verdiği kadar ne yazık ki birlik beraberlik için çaba göstermiyor.

 

 

 

 
Bu haber 1153 kez okunmuştur.

23.2.2019 08:43:27 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.