Caner YALÇIN
Caner YALÇINZirve, Dava, Dağ eteği ve MHP

16 Mayıs 2016 Pazartesi 16:02

Bizler ‘dâvâ’yı Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkaracaktık. Yola koyulduk, bin zahmet ve emekle, acılar çekerek dağa tırmandık. Zirveye vardığımızda sevincimiz sonsuzdu ama küçük(!) bir noksanımız olduğunu fark ettik: ‘Dâvâ’yı dağın eteklerinde unutmuştuk!? Meğer biz dâvâyı değil, kendimizi zirveye çıkartmışız !

 

Allah rahmet eylesin Rahmetli Galip Erdem´in bu sözü ülkücülerin şu sıralar üzerinde düşünmesi gereken hassas bir noktaya temas ediyor...

***

Peki Zirveye çıkma heyecanı varken ülkücüler arasındaki bu gerginlikten Devlet Bahçeli´nin yada diğer genel başkan adaylarının payı ne?

 

Eğer iktidar olabilmekte ki en büyük engel Bahçeli ise Bahçeli bu yolda yürürken yanında kimler vardı ?

 

İlk olarak Devlet Bahçeli´nin parti içindeki eleştirme sebeplerinin tamamı partiyi iktidar olmaktan uzaklaştırdığı ekseninde dönüp dolaşan eleştirilerdir ama şöyle bir gerçekte var ki Ülkücüleri iktidar olabileceklerine inandıran insan da Devlet Bahçeli ´nin yine kendisidir.

 

Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır.

***

Türk Siyasi tarihinde kendisini diğerlerinden farklı kılmış bir davanın mensuplarının bu derece kutuplandırılması doğru bir hareket olmadı, yakışmadı.

 

Birilerinin ülkücü hareketteki bu tablonun basit bir görüş ayrılığından oluştuğunu, bu durumun parti içi bir mesele olup ülkücülerin birbirine hala sımsıkı bağlı olduğunu açıklaması lazım

 

Sonuç olarak Devlet Bahçeli (yeni bir mahkeme kararı olmazsa eğer) hâlâ genel başkan ve olası seçime de Devlet Bahçeli ile gidilecek.

Diğer Adaylara düşen ise Olağanüstü Kongreye gitmek için yaptıkları çalışmanın aynısını genel seçimlere giderken liderliğine talip oldukları MHP saflarında tekrar yapmak.

Yaparlar mı ? yapmazlar mı ?

Ya da neden yapmazlar? yoksa siyasi hayatımıza yeni bir parti daha girer mi ? 

Ülkücüler dâvâyı dağın eteklerinde bırakıp dağın tepesine çıkmaya razı olmayacaklardır inşallah.

 

Hepsini zamanla göreceğiz

Görelim Mevlam neyler, eyler neylerse güzel eyler

 

Selametle....
Bu haber 1280 kez okunmuştur.
23.2.2019 14:57:59 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.