Caner YALÇIN
Caner YALÇINKemalin CH(D)P'si...

18 Mayıs 2016 Çarşamba 13:46

Bu gece dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin oylamada CHP ve HDP elele verip hayır oyu kullandı.

TBMM de gizli oylamada partiler grup kararı açıklayamadıkları için genelde genel başkan kararını açıklar ve herkes ona ayak uydurur.
Kemal Kılıçdaroğlu 26 Nisan´da katıldığı tv programında kesinlikle evet oyu kullanıp dokunulmazlıkların kaldırılmasına destek vereceklerini net bir şekilde ifade etmişti. Lakin onun bu açıklamasından sonra parti içinde Sezgin Tanrıkulu, gibi isimler hayır oyu vereceğini beyan edip genel başkanına karşı geldi ve hiçbir tepki ile karşılaşmadı.

Nitekim CHP nerdeyse topyekün karşı çıktı dokunulmazlıkların kaldırılmasına, ve KK´nın o akşam ki programda gözümüzün içine baka baka doğruları konuşmadığı ortaya çıktı .

Sonuç olarak CHP, partisinin içindeki DHPKC li vekilleri ile partisinin içindeki PKK sevici vekilleri ile kesinlikle Atatürk´ün yada Cumhuriyet´in partisi değildir. 
Hal bu iken Kılıçdaroğlu CHP si artık bir nevi devrimci sosyalist markist bir parti olup HDP nin kan kardeşidir ve devrimin gereğini yetirebilmek için herşeyi yapabilecek potansiyelde olduğunu bütün pişkinliği ile açığa çıkmıştır.

Bu bağlamda Kemal Kılıçdaroğlu´nun "Kan çıkar" sözlerinde ki arka maksadın artık iktidarı almak ele geçirmek değil, "dağdaki kardeşlerinin intikamı" olarak yorumlamak da uçarı bir hayal olarak görünmüyor artık.

Ve Kılıçdaroğlu zihniyetindeki chp yönetiminin sorunları AKP MHP yada Tayyip Erdoğan veya Devlet Bahçeli ile değil Devletin milli manevi ve toprak bütünlüğünün tamamı ile ilgili bir meseledir.

Son olarak bizler hergün şehitler verirken hdp li vekillerin onlara silah taşıdığını bizden iyi bilen insanlar neden bu terörist vekillerin yargılanmasına karşı çıkarlar iyi düşünmemiz lazım...

CHP´liler umarım önümüzdeki süreçte  Genel Başkanını olması gerektiği raya sokar zira CHP nin temel değerleri ile bağdaşmayan ne kırmızı çizgisi varsa yok olmak üzere.

Görelim Mevlam Neyler Neylerse güzel... 
Selametle... 
Bu haber 1249 kez okunmuştur.
23.2.2019 08:58:35 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.