Caner YALÇIN
Caner YALÇINYeni Kabine

21 Mayıs 2016 Cumartesi 20:59

Akparti´de kongre tarihi belli olduktan sonra hepimiz genel başkan adayının dolayısıyla yeni başbakanın kim olacağını bekledik ve Nihayetinde yeni Başbakan Binali Yıldırım olacak...

Yaklaşık 15 yıllık AKP icraat bakımından en aktif bakanı diyebiliriz  kendisine zira akparti seçim politikalarının neredeyse yarısı onun bakanlığını yaptığı ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldı...

Yeni kabinede olacak değişiklikleri ve yeni bakanların politikalarını hep beraber göreceğiz.

Öyle sanıyorum ki yeni kabinede en zor iş Çalışma Bakanlığı´nın olacak zira hala iki yıldır gündemde olan bir kıdem tazminatı yasası var ve ne olduğu hakkında henüz net bir bilgiye sahip değiliz.

Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kıdem tazminatıyla ilgili yeni düzenlemenin tamamlandığını belirterek, "Kamuoyuna sunmadığımız ama çalışma hayatı içerisinde bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en kapsamlı kıdem tazminatı çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz" dedi.

Yeni kurulacak olan hükümet bu hassas yasa değişikliğinin içeriğini açıklayınca işçinin ve işçi temsilcilerinin tepkisi ve sosyal hayata etkisi ne olacak hepimiz zamanla göreceğiz.

Konuyla ilgili sendika temsilcilerinin iki yıldır bu yeni düzenlemeye karşı geldiğini ve mutabakat halinde olduğunu da unutmamak gerekir.

65. Binali Yıldırım başbakanlığındaki hükümet taslağı hazırlanan bu yasayı onaylayacak mı yoksa işçi temsilcilerinden oluşan bir heyetle kıdem tazminatı yasasını beraber oluşturma içine mi girecek ? 
Yaklaşık  14 milyon çalışanı ilgilendiren çok hassas bir konu halihazırda yeni kurulacak hükümeti bekliyor, ve işçi kesimde kıdem tazminatlarının fona devredilmesi meselesi önüne çıkarsa sonuna kadar reddedeceğini beyan ediyor...

Temennimiz yeni tasarının çalışanlara hayırlı olmasıdır aksi halde bu hükümet yıllardır hiçbir hükümetin karşılaşmadığı sert bir tepkiyle karşılaşacak gibi görünüyor.. 
Berat kandilinizin hayırlara vesile olmasını temennisiyle...

Görelim Mevlam Neyler Neylerse güzel eyler...
Bu haber 1111 kez okunmuştur.
23.2.2019 14:47:32 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.