Caner YALÇIN
Caner YALÇINMilliyetçi Hareket partisinde muhalif hesapları sil baştan yazılıyor

29 Mayıs 2016 Pazar 10:00

Milliyetçi Hareket Partisinde Adana Belediye başkanı Hüseyin Sözlü´nün genel başkan adaylığını adaylığını açıklaması camia tabanında ve delege nazarında büyük yankı uyandırdı gibi görünüyor.

Zira Sözlü´nün hem Ülkü Ocakları tabanından gelmesi hem uzun yıllar belediye başkanlığı yapması onu halkın nezdinde özelikle güney coğrafya da diğerlerinden bir adım önde kılıyor.

Kartlar baştan yazılacak.

Tabiri caizse nokta atışı yaptı Hüseyin Sözlü. Diğer adaylar arasındaki sen paralelcisin sen benden daha çok paralelcisin diyalağu şu sıralar yeni genel başkan adayı kim olacak sorusunun da önüne geçti sayılır. 
Devlet Bahçeli´nin aday olmayacağını son anda açıklaması ihtimalini göz önüne alırsa(ki çok zayıf bir ihtimal) Bu paralel konusu delege üzerinde bir hayli ters  etkiler yapacak ve Sözlü´nün elini bir hayli kuvvetlendirecek gibi görünüyor.

Diğer taraftan muhalif kesimde ise Sözlü´nün Bahçelinin oy bölmek için çıkardığı aday olduğu kanısı bir hayli baskın duruyor.

Kilit isim yine Bahçeli.
Malumunuzdur ki en güçlü aday her zaman  görevde olan adaydır. Ayrıca süreç neticesinde Bahçeli´nin kongre sürecindeki çektiği zorluk meşakkat ne ise kazanması halinde kadroları yeni baştan şekillendirmek için çekeceği zorluk da aynı oranda. 

Son olarak bu genel başkan seçimi sadece MHP içindeki bir mesele.

Fakat camia içindeki tek fikir ayrılığı genel başkan adayının ismidir şeklinde bir açıklamanın da henüz hiçbir muhalif kanat adayından sesi duyulur şekilde gelmemesi durumu biraz daha vahim kılıyor.

 

Bir iki ay içerisinde herşey belli olacak. 1980 öncesi ve sonrası Türk siyasetinde her zaman devlet ve millet için en fazla bedel ödeyen, şehit veren ve hala en dinamik gençlik teşkilatlarına sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi inşallah kendine yakışan bir genel başkan adayı ile siyasi hayatın mihenk taşı olarak yoluna devam eder... 
Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler... 
Selametle...
Bu haber 1025 kez okunmuştur.
23.2.2019 15:02:36 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.