Caner YALÇIN
Caner YALÇINDevlet Adamı

14 Temmuz 2016 Perşembe 12:12

Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından ilk hamle sonunda geldi. 
Dün haber bültenlerinde hepimiz Milliyetçi Hareket Partisi Dr Devlet Bahçeli´nin Ankara adliyesine giderek 3 yıl önceki Bursa mitinginde sarfettiği sözler yüzünden savcılığa ifadesini verdi. 
Devlet Bahçeli burada adının şanına yakışanı yaparak kimisinin korkulu rüyası olan kimisinin aman inşallah gündeme gelmesin diye dualar ettiği dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından "milletin vekillerinin"  göstermesi gereken erdemli davranışa ön ayak olmuştur. 
Rus Parlamentosunda Türk devletini suçlayanlardan, Bebek katili Şerefsizin peşine takılan sözümona insanlardan böyle bir davranış beklemek elbetteki hata olur. 
Lakin devletin bölünmez bütünlüğüne, hukukun üstünlüğünü, ve Halkın haklarını sonuna kadar savunacağının sözünü veren her vekilin Bahçeli´nin izini takip etmesi bir vatan borcudur. 
Bu Bahçeli´nin örnek olduğu ilk iş de değil üstelik değil üstelik.

2007 yılında Amerikan Büyükelçisi Ross Wilson´un "hükümetin dış politikalarına bazı siyasi analiz uzmanlarının yapmış olduğu eleştiriler hakkında neler düşünüyorsunuz" sorusuna vermiş olduğu cevap aynen şu;
Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile iç politika konusunda görüş ayrılıklarımız var ve bunu söylüyoruz. Eleştirilerde bulunuyoruz. Ama Hükümetimizin dış politika uygulamalarını ve bu konuda taşıdığım görüşleri, yabancı bir ülkenin büyükelçisinin yanında konuşmayı doğru bulmuyorum. Devlet Adamlığı anlayışım, bu konuları sizinle paylaşmama engeldir. 
.... 
İşte Devlet Adamlığı budur. Bahçeli o gün Amerikan Büyükelçisinin dizlerini titretirken bugün de savcılığa giderek, savcılıkta fezlekeleri olan vekillerin dizlerini titretmiş hali hazırda Başbakan olan Binali Yıldırım da kendilerine teşekkürlerini iletmiştir. 
Yıllar boyunca kendisine muhalif partilerin itibarsızlaştırmaya çalıştığı Devlet Bahçeli´yi bugün kendi parti tabanındaki insanların bazılarının itibarsızlaştırmaya çalışması da hazin bir durum. Hemde onun koltuğuna talip olduğunu açıklayarak !

Bakalım HDP denen pkk partisinin milletvekilleri mahkemeye nasıl getirilecek ?  Biz Adliyelere ifade vermeye gitmeyeceğiz diye açıklamalarda bulundular. 
Şahsi fikrim Bu terörist vekil bozuntularının emniyet teşkilatı tarafından zorla alıkonulup adliyeye götürülmesini zevkle izleyeceğim yönünde. 
Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler. 
Selametle... 
Bu haber 1054 kez okunmuştur.
17.2.2019 03:30:45 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.