Caner YALÇIN
Caner YALÇINGörünen Köy

27 Temmuz 2016 Çarşamba 11:29

Güzel günler göreceğiz inşallah lakin bedeli de olmayacak değil...

Amerikanın Gayri Meşru Çocuklarının darbe planlarını çok şükür  Allahım ki necip Türk Milleti başlarına çevirdi. 
Devletimize ve milletimize şok etkisi yaratan bu şerefsiz saldırı önümüzdeki günlerde siyasi tarihimizde görülmemiş değişikliklere sebep olabilir ve buna hazırlıklı olmalıyız.

Darbe girişiminin hemen akabinde evvela MHP sonra CHP´nin darbeye karşı beyanatları ve hükümetin yanında olduklarını bildirmesi Devlet Adamı perspektifine doğrudan doğruya uyuşan hamleleri gerçekten takdire şayandır. Gel gör ki Ohal için CHP nin hayır demesi milli duruşa biraz aykırı oldu ama üzerinde fazla durmamak lazım sonuçta 90 günlük ohal ilan edildi...

Bu 90 günlük süreçte (ki uzatılabilir bu süreç) fetocu hainler devletten temizlenirken adliye koridorları hareketli iken Ankara´daki Üç siyasi liderin ve Cumhurbaşkanının biraraya gelip toplumsal mutabakat adına güzel görüntüler ve açıklamalar yapması hepimizin hasret kaldığı görüntüler hakikaten...

Ülkenin her yerinde feto örgütüne yönelik operasyonlar git gide hızlanırken liderler arası temasların da hızla artacağını düşünüyorum...

Tahminim ve temennim şudur ;
Cumhurbaşkanını halkın seçmesi ile beraber bir nevi yarı başkanlık sistemine geçmiş olduk. Her ne kadar bunun farkına varamasak da durum bundan ibaret. Şikayetçi de değiliz iyi olduğunun kanaatindeyim. 
90 günlük ohal eğer uzatılmaz, feto örgütü en üstten en alt kademesine kadar devletten ve milletten arındırılırsa Türk Siyasi Tarihinde yeni bir dönem başlayacak. 
Bu dönem siyasi hayatımızda ve demokrasi tarihinde eşi görülmemiş bir hamle olacak. 
Sanırım liderler arası görüşmeler olumlu geçerse ki şu anda öyle görünüyor Cumhurbaşkanının öncülüğünde yeni bir "Toplumsal Mütabakat Hükümeti" kurulacak.

Bu hükümette kimler nerede ne görevler alacak zamanla göreceğiz inşallah.

Sebebi de şudur Türk Devletine yapılan hain saldırının bizler sadece bu yönünü görürken burnumuzun dibindeki savaştan daha fazla kaçamayacak olmamızdır. 
Yani savaş bize gelmeden biz ona gideceğiz.
Özellikle Halep´te katledilen milyonlara yardım eli artık sadece insani yardım ile değil doğrudan doğruya uluslararası anlaşmalar ile hamisi konumunda olan Türk Ordusu eli ile yapılacak diye tahmin ediyorum.

Gerek Suriye´deki gelişmeler gerekse özellikle akparti ve MHP nin bu konudaki duruşu bunu destekler nitelikte. Özellikle Devlet Bahçeli´nin dünkü çok ince ve özenle seçilmiş cümlelerden kurduğu toplumsal birlik ve beraberliğimizi artırmaya yönelik konuşmasında  Halep Türkmenlerine yönelik sözleri Suriye meselesinde hassas olan hükümete açık destek verdiğinin beyanı niteliğindedir.

Ne diyelim "Ülkü denen nazlı gelin erde şan ister, büyük devlet olmak büyük kan ister". 
Devlet Baki kalacaksa mazlum yuva bulacaksa canlar feda olsun. 
82 Halep olabilir sınırlarımız 1 milyon kilometre kareyi birkaç yıl sonra bulabilir. 
Amerikana verdiğimiz cenk denilen nesneyi geri almanın vakti geldi sanırım.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum ; Yıllardır siyasi söylemlerden dolayı kutuplaştırıldık biri ona dinsiz dedi biri ona hain biri ona hırsız dedi birisi ona elhamı bilmez... 
Özellikle bu elhamı bilmez meselesine yıllardan beri takmış durumdayım bende. 
Neyse şimdi zaman bunları konuşacak zaman değil. 
En azında şu süreçte bizleri ayıran, kutuplaştıran söylemeleri kullanmasak ne iyi olur.

He bide unutmadan kraldan çok kralcılara dikkat edin....

Görelim Mevlam Neyler Neylerse güzel eyler.... 
Selametle... 

 

 
Bu haber 11018 kez okunmuştur.
4.4.2020 07:30:37 

Yorum bulunamadı.

bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima