Orhan Güneş
Orhan GüneşMilletin Partisi 15 Yaşında

16 Ağustos 2016 Salı 11:10

14 Ağustos 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan milletin partisi AK Parti bugün 15. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

AK kadrolarla birlikte ileri demokrasi, büyük ekonomi, güçlü toplum, lider ülke olma adına samimi bir niyetle çıkılan bu yolda 15.yıl geride kaldı.

AK Parti kurulduğu günden bu yana millet için çalışan, ülkenin gelişmesinde adeta bir lokomotif görevi gören bir parti oldu.

AK Parti geri kalmışlığa, başarısızlığa ve karanlık günlere tepki olarak kurulmuştur.

AK Parti’nin kuruluşu kör karanlığa doğru giden Türkiye´nin tarihini değiştirerek yeni bir başlangıç oluşturmuştur.

Halka hizmet hakka hizmettir anlayışı ile davasından taviz vermeyen AK Parti önüne çıkan bütün engelleri aşarak, önüne çıkan her engelden daha da güçlenerek çıkmıştır.

AK Parti ile birlikte Türkiye hızlı bir şekilde büyümüş ve dünya sahnesinde sözü dinlenir bir ülke haline gelmiştir.

Artık dışa bağımlı bir ekonomi yerine, büyüyen ve bağımsız bir ekonomiye sahip olan ülkemiz AK Parti iktidarı ile yakaladığı bu gücü artırarak yoluna devam etmektedir.

AK Parti ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkartma yolunda emin adımlar atmıştır.

Bütün gücünü milletten alan Ak Parti her zaman milletinin yanında olmuş ve millete hizmet etme sevdasıyla çalışmalarını yürütmüştür.

14 Ağustos 2001 tarihinden günümüze AK Parti, insana saygıyı, adaleti, insan onurunu korumayı ve halka hizmeti esas almış, Türk’ü, Kürdü, Laz’ı, Zaza’sı, Alevi’si, Sünni’si ile bütün vatandaşlarımızı kucaklayarak, büyük reformlar ve sessiz devrimler gerçekleştirmiştir.

15 yıl boyunca azimle, durmadan, şevkle çalışarak, yaratılmışların en güzeli olan insana hizmet etmeye devam etmektedir.

2001’de AK Parti’nin yolunu milletimiz çizmiştir.

İktidarda olduğu süre boyunca, halkın refah seviyesini yükselten, Türkiye’nin imajını değiştiren ve Türkiye’ye çağ atlatan projelere imza atan AK Parti’ye, milletimizin artan teveccühüyle, her seçimde oyunu artırarak, 2023 hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Kurucu Genel Başkan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti’nin açılışında ‘Biz bir Türkiye Partisi olmaya değil, Dünya Partisi olmaya geliyoruz’ demişti.

Bugün AK Parti bir Dünya Partisidir.

Kurucu Genel Başkan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, Dünya’da tüm mazlumların umudu olmuştur.

 

 
Bu haber 990 kez okunmuştur.

23.2.2019 08:57:01 

Yorum bulunamadı.

Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.