Milli Eğitim'den Tuna Gazete'ye ziyaret

Orhangazi Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve Şube Müdürleri yeni yılın ilk günlerinde Tuna Gazete’yi ziyaret etti.

Orhangazi Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve Şube Müdürleri yeni yılın ilk günlerinde Tuna Gazete’yi ziyaret etti. Ziyarette Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ilgili bilgi aktaran Hüseyin Karatosun, Orhangazi’de halen devam eden iki yeni okul binası ile birlikte ilçedeki büyük oranda tekli eğitime geçileceğini ve sınıfların artık 25’er kişilik sınıflardan oluşacağını ifade etti.

 

Orhangazi Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, Milli Eğitim Şube Müdürleri ile birlikte Yeni yılın ilk mesai gününde ziyaretlerini sürdürdü. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun Şube Müdürleri ile birlikte Tuna Gazete’yi ziyaret etti. Tuna Gazete imtiyaz sahipleri Hasan Bozbey ve Musa Öztürk ile bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, 2017 yılında yapılan çalışmalar ve yeni yılda planlanan çalışmalar ile ilgili de bilgi aktardı. Hüseyin Karatosun, Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe genelindeki okullar olarak 2017 yılında başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek, hem derslik sayıları, hem okul dönüşümleri hem de TEOG ve LYS sonuçları baz alındığındaki bir önceki yıla oranla başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını ifade etti. Karatosun, Orhangazi’de derslik açığının hızla kapandığını da belirterek, şu anda devam eden iki yeni okul inşaatı ile birlikte gelecek yıldan itibaren tekli eğitim oranını da artırmış olacaklarını belirtti. 

http://www.ajansorhangazi.com sitesinden 20 Ekim 2018 Cumartesi tarihinde yazdırılmıştır.