SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

16 turizm merkezine statü ayarı!

16 turizm merkezine statü ayarı!
Sosyal Medyada Paylaş

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla 8 turizm merkezi iptal edilirken, 1’i isim değişikliği olmak üzere aralarında Bursa Uludağ 2. Gelişim Bölgesi’nin de olduğu 7 turizm merkezinin sınırları değiştirildi.

BURSA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı kararıyla 16 turizm merkezinde statü değişikliğine gidildi. Bazı alanlarda ilan edilen turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgelerinin iptali, sınırlarının yeniden belirlenmeleri yapıldı.

Buna göre; Bolu Karacasu Termal Turizm Merkezi, Giresun Aksu Turizm Merkezi, Isparta Merkez Gülpark Turizm Merkezi, Manisa-Demirci-Hisar Termal Turizm Merkezi, Manisa-Kula-Emir Termal Turizm Merkezi, Ordu-Fatsa-Çerkezler Turizm Merkezi, Trabzon Araklı Pazarcık Yaylası Turizm Merkezi ve Trabzon Araklı Yeşilyurt Yılantaş Yaylası Turizm Merkezi’nin ‘turizm merkezi’ statüsü iptal edildi.

SINIRLARI YENİDEN BELİRLENDİ

Nevşehir Kozaklı Termal Turizm Merkezi, Sakarya Akyazı Kuzuluk Termal Turizm Merkezi, Bolu Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi ile Ordu Bolaman Kültür ve Turizm ve Gelişim Bölgesi’nin sınırları yeniden belirlenirken; İzmir Balçova Termal Turizm Merkezi ile İzmir İnciraltı Termal Turizm Merkezi’nin sınırları da daraltma ve sınır aktarımı yapılmak suretiyle yeniden tespit edildi.

ULUDAĞ’IN SINIRLARI GENİŞLETİLDİ

Bu arada Bursa Uludağ II. Gelişim Bölgesi Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin sınırları da genişletme yapılmak suretiyle yeniden belirlendi. Hatay Samandağ Turizm Bölgesi’nin adı ve statüsü “Hatay Arsuz Samandağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” olarak değiştirilirken, sınırları da yeniden düzenlendi.
 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ