Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

2 BİN EKMEK ASKIYA AYRILIYOR

2 BİN EKMEK ASKIYA AYRILIYOR
Sosyal Medyada Paylaş

 

Orhangazi Fırıncılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnce, Orhangazi Fırıncılar kooperatifi olarak  sürdürdükleri Askıda Ekmek projesine Orhangazi Belediyesi’nin günlük 850 ekmekle katkıda bulunduğunu belirterek, günlük askıda ekmek uygulamasına 2 bin civarında ekmek konulduğunu, hedeflerinim Orhangazi’deki tüm ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak olduğunu ifade etti.

Orhangazi’de Fırıncılar Kooperatifi ile Orhangazi Belediyesi, askıda ekmek uygulaması için seferberlik ilan ettiler. Orhangazi Fırıncılar Kooperatifi’nin geçtiğimiz hafta Orhangazi Belediyesi’ne yaptığı ziyarette varılan anlaşma gereği Orhangazi Belediyesi de günlük fırın başına 50 ekmek olmak üzere toplamda günlük 850 ekmek katkı sunma kararı aldı.

Günlük 2 bin ekmek askıya asılıyor

Orhangazi Fırıncılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnce, kooperatif olarak yaklaşık 8-9 yıldır Orhangazi’de askıda ekmek uygulamasını yürüttüklerini belirterek, Orhangazi Belediyesi ile yaptığımız görüşmede belediyemizin de günlük fırın başına 50 ekmek katkı sunması ile birlikte toplamda günlük 2 bin ekmek askıda yer alacak dedi. Fırıncılar Kooperatifi Başkanı Ahmet İnce, amaçlarının Orhangazi’de ihtiyaç sahibi herkese askıda ekmek uygulaması ile ekmek ulaştırmak. Bu amacımıza katkı sağlayan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’a da teşekkür ediyorum dedi.

Rusya-Ukrayna savaşı olumsuz etkiledi

Fırıncılar Kooperatifi başkanı Ahmet İnce Orhangazili fırıncılar olarak ellerinden geldiği kadar maliyetleri vatandaşlara yansıtmamak için uğraş verdiklerini belirterek, Rusya-Ukrayna savaşı ile birlikte maliyetler yine yükselmeye başladı. Un fiyatları, akaryakıt fiyatları bütün maliyetleri etkiledi. Görünüşe göre yakın gelecekte ekmek fiyatlarına yeni bir düzenleme yapmamız gerekecek dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ