SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

2021 yılı “Hacı Bektaş Veli Yılı” olarak kutlanacak

2021 yılı “Hacı Bektaş Veli Yılı” olarak kutlanacak
Sosyal Medyada Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının “Hacı Bektaş Veli Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin genelge yayımladı.

BURSA (İGFA) –  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resmi Gazete’de yer alan genelgede, düşünce ve öğretileriyle asırlardır sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik ve barışı öğütleyen Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yılı olan 2021 yılının, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındığını hatırlattı.

Bütün insanlığı sevgi, saygı, barış ve kardeşliğe davet eden Hacı Bektaş Veli’nin iyiyi, doğruyu, güzeli, ahlaklı ve erdemli olmayı insan olmanın en temel vasfı olarak tanımladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem ülkemiz, hem de dünya için ne denli büyük bir değer olduğunun güçlü bir biçimde vurgulanması amacıyla 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında etkinlikler düzenlenmesine karar verildiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda düzenlenecek etkinliklerin Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte yürütüleceğini ve belirlenecek etkinliklerin Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılabileceğini duyurdu. Genelgede etkinliklere ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ile benzeri belge ve görsel dokümanların Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilgili kurumlarla birlikte belirleneceğini, kurumsal kimliğe uygun şekilde kullanılacağı aktarıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ