ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

52 hane 40 yıldır elektrik bekliyor

52 hane 40 yıldır elektrik bekliyor
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’ye bağlı Keramet Mahallesi’nin alt kesimlerinde yer alan Ilıca bölgesinde 52 hanenin bulunduğu bölge tam 40 yıldır elektrik sorununu çözemiyor. Uzun yıllardır özel bir trafo sayesinde elektrik kullanan, geçmiş dönemde Orhangazi Belediyesi tarafından oturma izni de verilen bölge için UEDAŞ’ın elektrik hattı çekmemesi, bölgede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde özel trafonun faturasının ödenmemesinden dolayı bölgede 2 günlük elektrik kesintisi yaşandı.

Orhangazi’ye bağlı Keramet Mahallesi’nde Ilıca tesislerini de içine alan ve bölgede yaşayan 52 hanelik yerleşim yeri yıllardır çözülemeyen elektrik sorunundan dolayı mağdur oluyorlar. Keramet Mahallesi Muhtarı Altan Gün, bölgenin 1960’lı yıllardan bu yana evlerin bulunduğunu belirterek, ancak bu bölgenin elektrik sorunu bir türlü çözülemedi dedi.

ÖZEL TRAFODAN KULLANIYORLAR

Keramet Mahallesine bağlı, Ilıca tesislerinin alt tarafında ve yolun İznik gölüne bakan tarafında yer alan toplam 52 hane uzun yıllardır bölgedeki bir özel trafodan yararlanarak elektrik kullanıyorlar. Özel trafodan dolayı da zaman zaman sorunlar yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde trafonun elektrik faturasının ödenmemesinden dolayı da bölgede 2 gün süren elektrik kesintisi yaşandı.

MUHTAR 3 YILDIR UĞRAŞIYOR

Keramet Mahallesi muhtarı Altan Gün 2017 yılından bu yana bölgeye elektrik getirilmesi için çaba gösterdiğini de belirterek, önceki dönem belediye başkanı zamanında bölgedeki yerleşim yerleri için Orhangazi Belediyesi’nden olur yazısı da aldıklarını belirterek, resmi başvurularımızı 2018 yılında yaptık. Uedaş’ın bölgeye elektrik vermesini bekliyoruz dedi.

MAHALLELİ MAĞDUR

Bölgede yaşayan vatandaşlar ise bölgede 52 hanenin yaşadığına dikkat çekerek, UEDAŞ’a defalarca başvurmalarına rağmen bugüne kadar bir türlü bu bölgeye elektrik alamadıklarını belirterek, 2020 yılında yaşıyoruz. Bölgenin Orhangazi Belediyesi’nden olur yazısı da mevcut. Ancak UEDAŞ bizi yıllardır oyalıyor dedi.

ILICA TESİSLERİ DE ELEKTRİKSİZ KALDI

Bölgedeki evlerin yanı sıra Orhangazi Belediyesi’nin Ilıca tesisleri de geçtiğimiz günlerde elektrik kesintisi yaşadı. Ilıca tesislerinin de tıpkı mahalle sakinleri gibi elektriğini özel trafodan sağladığını belirten bölge sakinleri, trafo özel bir trafo. Son dönemlerde de sahibi değişti. Ancak trafonun faturası ödenmeyince bizimle birlikte Ilıca tesislerinde de elektrik kesintisi yaşandı. Bu sorunun UEDAŞ tarafından acilen çözülmesini bekliyoruz diye görüş belirtiyorlar.

UEDAŞ’A ÇAĞRI

Bölge sakinleri UEDAŞ’ın son 3 yıldır kendilerini de sürekli oyaladığını belirterek, resmi başvurular olmasına ve bölge sakinlerinin her türlü maliyeti de karşılamak istemelerine rağmen ilgilenmediğini belirterek, UEDAŞ’ın bölgeye bir an önce elektrik vermesini bekliyoruz diyerek çağrıda bulundular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ