SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Adıyaman barajlarında sulama inşaatı başladı

Adıyaman barajlarında sulama inşaatı başladı
Sosyal Medyada Paylaş

Adıyaman’ın Koçali ve Gömükan Barajları’nın yapı, ana iletim hattı ve sulama inşaatları başlandı.

HASAN KAYA (GERÇEK)
Kahta Koçali Barajı sulaması ile 21 bin 605 hektar, Gömükan Barajı sulaması ile de toplam bin 868 hektar alan suya kavuşacak. 3 yılda tamamlanması öngörülen projeler hakkında konuşan AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, şehrin öncelikleri arasında yer alan ve büyük önem verdikleri sulama çalışmalarıyle ilgili gelişmeleri duyurmaktan dolayı gururlu olduklarını söyledi.

Baraj ihalelerinin kesinleştiğini müjdeleyen Aydın, Koçali ve Gömükan barajlarının sulama inşaatlarının yapılacağını kaydederken, “ Gömükan Sulama inşaatı ihalesinde ilgili firma ile 176 milyon 869 bin 350 lira 57 kuruş bedelle sözleşme imzalandı. İnşaatın 29 Aralık 2022’de bitmesi hedefleniyor. Kahta Koçali Barajı’nda ise ihaleyi alan ilgili firma ile 614 milyon 507 bin 241 lira 61 kuruş bedelle sözleşme imzalandı. İnşaatın bin gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Bu önemli yatırımların tamamlanarak topraklarımızın suyla, rahmetle, bereketle kavuşacağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Yatırımların ardından Adıyaman’ın sulama ve tarımda çağ atlayacağını kaydeden Ahmet Aydın, çiftçinin yüzünü güldürmek, bereket ve rahmet için gayretlerinin süreceğini dile getirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ