Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

AHU SEDA ERBANI GRUBUNDAN 8 MARTA ÖZEL GECE

AHU SEDA ERBANI GRUBUNDAN 8 MARTA ÖZEL GECE
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediyesi, Orhangazi Kent Konseyi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel Orhangazi Halkoyunları Derneği üyesi Çocuklar ve Anneleri’nden oluşan Erbaneli Türk Halk Müziği Konseri Alitekin İlkokulu salonunda yapıldı. Program sonunda hem annelerin ritm performansları, hem halkoyunları gösterileri hem de çocukların gösterileri ayakta alkışlandı.

Nubar Erkan İlkme’in eşliğindeki Ahuseda Erbane grubu tarafından hazırlanan ve birbirinden farklı yörelere ait Türkülerin yer aldığı Erbaneli Türk Halk Müziği Konseri 8 Mart Özel gösterisine Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Ferit Alaybeyoğlu, Orhangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Kuzu, Orhangazi Kent Konseyi Başkanı Şinasi Kaya ve çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 1,5 saatlik doyumsuz konser

Alitekin İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirilen ve salonu hınca hınç dolduran davetliler eşliğinde Ahu Seda Erbani Grubu, şefleri Nubar Erkan İlkme nezaretinde ritm şovları, halkoyunları gösterileri ve Erbani Grubu kadınların çocuklarından oluşan miniklerin halkoyunları gösterileri yaklaşık 1,5 saat sürdü. Türkiye’nin bir çok yöresine ait türkülerin yer aldığı program hareketli türküler ile final yaptı.

Nubar Erkan İlkme’ye teşekkür ve çiçek

Program sonunda ilçe protokolü tarafından 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle hazırladıkları doyumsuz geceden dolayı şef Nubar Erkan İlkme’ye çiçek takdim edildi. Program bitiminde konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “  Belediyemiz ile Kent Konseyimizin işbirliği ile düzenlenen Ahuseda Erbane grubunun Türk Halk Müziği konseri bizleri adeta büyüledi. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde geceye damgasını vurarak bu günü taçlandıran Ahuseda Erbane grubuna teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın her alanda başarılı olduğunu bir kez daha göstermiş oldular. Solo ve koro eşliğinde söyledikleri Türk Halk Müziği ile hep beraber eşlik ederek hep birlikte eğlendik. Kaymakam Süleyman Özçakıcı ise grubun çalışmasında emek, zarafet, fedakarlık ve hepsinden önemlisi kadın eli değmişliği var. Bu güzel gösteri için tebrik ediyorum dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ