SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Akçadağ muhtarlarının yüreğine ‘su’ serpildi

Akçadağ muhtarlarının yüreğine ‘su’ serpildi
Sosyal Medyada Paylaş

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş ile birlikte ilçenin mahalle muhtarlarını makamında ağırlarken, su ile oluşan soru işaretleri de giderildi.

MALATYA (İGFA) – Akçadağ Muhtarlar Dernek Başkanı ve aynı zamanda Fatih Mahallesi Muhtarı Eyüp Gönültaş ve Akçadağ ilçesinde bulunan bazı mahalle muhtarları Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Akçadağ ilçesine yapılan yatırımlar ve bundan sonraki dönemler içerisinde yapılacak yatırımların görüşüldüğü toplantıya MASKİ Genel Müdürü M.Yaşar Karataş da katıldı.

Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fatih Mahalle Muhtarı Eyüp Gönültaş, verimli geçen görüşmenin ardından muhtarlar ve vatandaşlar arasında konuşulan konularda oluşan soru işaretlerine cevap aldıklarını söylerken, “Akçadağ’ın suyuna dokunulmadığını belgeleriyle gördük. Ancak Yazı Köyü dediğimiz ve Akçadağ’ın Yeşilyurt ilçemize de sınır olan köylerde suya ihtiyaç duyulduğunda tanker ile su götürmeye ihtiyaç olduğunu ve yaşam kaynağı olan suya ihtiyaç olunduğu için bu noktada projeler ortaya konuldu” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Akçadağ ilçesi muhtarlarının kafalarındaki soru işaretlerini çözmeye çalıştıklarını dile getirirken, “Memleketimizin içme suyu, sulama suyu, yolu, asfaltı, çevre düzenlemesi, parkı, tarihi eseri, kültürel mirasının hepsine talibiz. Sadece bugün yaşayanların değil, dün yaşayanların ve yarın yaşayacakların sorumlulukları üzerimizdedir” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ