SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Aksaray’ın sağlığına 184 milyon liralık yatırım

Aksaray’ın sağlığına 184 milyon liralık yatırım
Sosyal Medyada Paylaş

Aksaray’da 2020 yılındaki sağlık yatırımlarını gündemine alan AK Parti İl Başkanlığı, 18 yılda sağlık alanında büyük yatırımların olduğu kentte, 2020 yılında 184 milyon liralık yatırım yapıldığı kaydetti.

AKSARAY (İGFA) – AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, il genelindeki sağlık yatırımlarını gündemine aldı. AK Parti hükümetlerinin insana verdiği sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf değil, hakkın teslimi olarak gördüklerini kaydeden Başkan Altınsoy, Aksaray’da 18 yılda sağlık alanında büyük yatırımlar yapıldığını söyledi. Daha önceki hükümetler döneminde hastane kapılarında uzayıp giden kuyrukları, rehin alınan hastaları anımsatan Başkan Altınsoy, “18 yılda sağlık alanında büyük yatırımlar yapıldı. Devlete ait hastaneleri tek çatı altında topladık. Özel kuruluşlardan yararlanma imkânı getirdik. Kamu veya özel demeden hastanelerin kapısını herkese açtık. Yeni sağlık tesislerinin yapımı, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin artırılması ve yenilenmesi, hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesi gibi hizmetleri yürütebilmek için bütçeden sağlığa ayrılan payı yükselttik. Hastanelerimizi modern imkânlara ve fiziki şartlara haiz, aynı zamanda hizmet sunum kalitesi bakımından da birinci sınıf hastaneler haline getirdik” diye konuştu.

Hastanelerin 5 yıldızlı otel konforları ile buluşturulduğunu kaydeden Başkan Altınsoy, sağlık alanındaki yatırımlara 2020 yılında da tüm hızıyla devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda toplam bedeli 184 milyon lira olan Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 200 yataklı ek binanın yanı sıra 10 yataklı Sultanhanı İlçe Entegre Hastanesi, Ortaköy 9 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmeti ve Gülağaç Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 (T11+4AHB+112 ASH), Merkez Paşacık Aile Sağlığı Merkezi, 112 ASH (6 HEK. ASM+112 ASH), Merkez Bağlıkaya Aile Sağlığı Merkezi 3 AHB, Merkez Cumhuriyet Sağlıklı Yaşam Merkezi gibi 7 adet projenin birçoğu hizmete sunulduğunu aktaran Başkan Altınsoy, AK Parti olarak memleket işi gönül işi diyerek hizmet üretmeye ve çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ