SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Aksaray’ın Vizyonu’na yakından takip

Aksaray’ın Vizyonu’na yakından takip
Sosyal Medyada Paylaş

Vali Hamza Aydoğdu, oluşturdukları Vizyon Aksaray adlı yapıyla şehre yapılan yatırımları yakından takip etme fırsatı bulduklarını dile getirdi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel gazete ve internet medyası mensuplarıyla bir araya geldi.

Aksaray Turizm Otelcilik Okulu Uluırmak Uygulama Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Vali Hamza Aydoğdu, mesai ve mesafe tanımadan, mesleğini namus bilip, gece gündüz çalışan, basınının değerli mensuplarının gününü tebrik ederken, ortak paydanın Aksaray sevdası olduğunu kaydetti.

Göreve 7 ay önce geldiğini hatırlatan Aydoğdu, “Aksaray, İç Anadolu’nun kavşak noktası bir konumda. Türkiye’de Aksaray gibi potansiyeli olan çok az şehir var.  Şehrin veri tabanını oluşturduk. “Vizyon Aksaray” adında bir yapı oluşturduk. Burada Aksaray’la ilgili yapılan ve yapılacak olan her proje burada ve buradan takip ediyoruz yatırımları.Küçük dokunuşlar büyük sonuçlar demektir” dedi.

Aksaray’daki son COVID-19 vakalarına ilişkin de bilgilendirmede bulunan Vali Hamza Aydoğdu,  “Şu anda kentte salgının yayılma hızı azaldı. Karantina kurallarına uymayan 40 vatandaşımız KYK Yurtları’nda misafir ediliyor. Aşılarımız geldi. 3’üncü faz aşı denemelerinin bitmesi bekliyoruz.
Bu aşıları koduna göre dağıtacağız. Gelecek hafta içerisinde aşılamaya başlayacağımızı düşünüyorum”dedi.

 

Vali Aydoğdu, 20 Ocak’tan sonra Aksaray’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak bir etkinliğin gerçekleşeceğinin sürprizini verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ