Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

AMATÖR SPOR YERLE BİR

AMATÖR SPOR YERLE BİR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’deki spor kulüplerini ziyaret eden ve sorunlarını dinleyen İyi Parti ilçe teşkilatı duyurdu; öyle görünüyor ki yeni sezonda 12 futbol kulübünden 4’ü bu yarışa katılabilecek.

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, yeni sezona hazırlanan futbol kulüplerini ziyaret edip problemleri, hedefleri ve taleplerini dinleyen İyi Parti ilçe başkanı İsmail Kaya yaptığı açıklamada amatör sporun son durumunu ortaya koydu.

KAPILARA KİLİT VURULDU!

Kaya açıklamasında, ‘Profesyonel futbol takımı olan Orhangazi’den, amatör liglerde maçlara çıkamayan, kulüplerin kapılarına kilit vurduğu bir ilçe haline geldik. İlçemiz genelinde 12 futbol kulübünden 4 ü bu yarışta olacak gibi gözüküyor.’ dedi.

‘GENÇLERDEN TASARRUF OLMAZ’

Geçmiş dönemlerin yanlışlarının verdiği zararlarınfedakar yöneticilerin çabalarıyla onarılmaya çalışılsa da sorunların birikmiş durumda olduğunu belirten Kaya; ‘İlçe dinamiklerinin maddi destek bir yana manevi desteği çok gördükleri kulüplerimiz bu zorlukları aşacak kararlılığa sahip.Ancak günün sonunda tabiri caizse değerli başkan ve yöneticilerimizin aklında ‘rakiplerin yaptıkları değil, dostların sessizliği kalacak’ gibi duruyor. Kulüplerimizin ilçeye sağladıkları haftada bir 90 dakikalık seyir keyfi değil, gençlerimizin amaçsız bir halde sağa sola savrulmalarına engel olmaktır. Bu da hepimiz için hayati önem taşımaktadır.Defalarca dile getirdiğimiz gibi gençlerden tasarruf olmaz. ‘ dedi.

‘KOMİSYON BİR KEZ BİLE TOPLANAMADI’

Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın göreve geldikten sonraki ilk icratım olacak dediği uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çeken Kaya, ‘Belediye meclisimiz de usulen kurulan uyuşturucuyla mücadele komisyonu bir kez dahi toplanmamışken, uyuşturucu illetinin köylere kadar yayıldığı böyle bir dönemde çocuklarımızın zeki, çevik ve ahlaklı bireyler olmasına katkı sunan bu değerlerimize sahip çıkmak zorundayız.’ diye konuştu.

NE YAPILMALI?

İvedilikle birlik beraberliğin tekrar inşa edilerek Orhangazi’de spor ruhunun tekrar canlanması gerektiğine vurgu yapan Kaya, önerilerini şöyle sıraladı;  Liglerin başlamasına günler kala takımlarımızın antrenman şartları sağlanmalı, Yeniköy stadı soyunma odaları bitirilmeli, İlçe stadyumu çevre aydınlatmaları yapılmalı, göl futbol sahamız soyunma odaları, sıcak su gibi eksikler tamamlanmalı, ulaşım ve malzeme eksikleri giderilmeli, kurumlarda ki algı değiştirilmeli sponsorluk, reklam gibi katkılar artırılmalıdır.Çocuklar hepimizin, sahip çıktığımız sadece kulüpler değil kendi evlatlarımız yani geleceğimiz olacaktır.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ