Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

ANTREPO HİZMETE BAŞLIYOR

ANTREPO HİZMETE BAŞLIYOR
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi’nin ilçenin en büyük yerli yatırımlarından birisi olarak hayata geçirdiği antrepo projesi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndaki ruhsat çalışmaları tamamlandı. Antrepo Salı günü itibariyle hizmete başlıyor.

Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından kurulan antreponun ruhsatı alındı. Çalışmalarına geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlanan antrepo, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 09 Ağustos’ta ruhsatlandırıldı.

17 AĞUSTOS’TA HİZMETE BAŞLIYOR

Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Beytullah Güneş, antreponun 17 Ağustos itibariyle hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Orhangazi’nin yanısıra Gemlik, Bursa, Yalova bölgelerine de hizmet verecek olan antrepo kooperatifin üyeleri, ilçe ve ülke ekonomisine olan katkısını da arttıracak. Güneş, mevcut alanların genişlemeye müsait olduğu için hitap ettikleri bölgelerin iş hacimlerinin artmasına paralel olarak yeni yatırım sahalarını da hizmete açmaya planladıklarını söyledi.

8,5 DÖNÜM GÜMRÜKLÜ ALAN

Güneş, antreponun genel yapısını ve özelliklerini anlatırken şunları söyledi; A tipi genel antrepomuz yerleşke olarak organize sanayi bölgesi dışında olup İstanbul-Bursa karayolu üzerinde Yalova’ya 23 km, Bursa’ya ise 46 km mesafededir.Gemlik Gümrük Müdürlüğü’ne 18,1 km uzaklıktadır.Devlet karayolu üzerindedir ve Gebze-Orhangazi otoyolunda tam ortasında yer almaktadır.

Toplamda 23.837 m2 yerleşke alanına sahip 2.820 m2 açık saha,5.720 m2 kapalı alan olmak üzere toplamda 8.540 m2 Gümrüklü sahalara sahiptir.Kapalı alanlarımızın 2.500 m2 ‘si 80×1200 ebatlarında EUR palet stoklama sahasına sahip raflı alanlardır.3.200 m2 kapalı alanlarımız aynı ölçüde 2 holden oluşmakta olup her iki hollerde epoksin zemin kaplamaya sahiptir.3.200 m2 kapalı alan zeminimiz rulo stoklama ray ve stoperleri ile desteklenmiş ve her rulo altında 4 adet rollblock mevcuttur.Rulo stok sahamızda her biri 30 ton olan 2 adet tavan vinci ile yükleme ve boşaltma yapılmaktadır.Gümrüklü alan olan 2.820 m2 açık sahamız portal vinç kurulumu alt yapısına sahip olup operasyonel olarak çeşitli eleçlemehizmetlerine cevap verebilecek zemine sahiptir. Geriye kalan sahalarımızın tamamı gümrüksüz kapalı depolama sahalarıolarak 6.685 m2’de hizmet vermektedir.Gümrüksüz sahalarımız içerisinde yer alan 2.320 m2 kapalı rulo stok alanımız iki holden oluşmakta olup, Gümrüklü saha kapalı rulo stoklama sahamızın aynı özelliklerini taşımaktadır.Bu alanlar içerisindede 2 adet 30 ton kapasiteli vinç ile yükleme ve boşaltma işlemi yapılmaktadır.Geriye kalan Gümrüksüz alanlarımızın tamamı kapalı olup paletli/paletsiz olmak üzere stoklama kapasitesine sahiptir.

Bu alanlarımızdan yapılan yükleme ve boşaltma işlemleri 1 adet gömme dilli rampa,2 adet sabit dilli rampa, 1 adet seyyar rampa olmak üzere 4 adet rampa ile yapılmaktadır.İş makinası parkımız 1 adet 4.5 tonluk,1 adet 2 tonluk ve 2 adet 1.600 kg olmak üzere toplamda 4 adet forklif ve 1 adet transpaletten oluşmaktadır.Tüm alanlarımız en son teknolojiye sahip 72 adet kamera ile 7/24 izlenmekte olup7/24 güvenlik hizmeti verilmektedir.Şirketimiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem sertifikasına sahiptir. Sistemin kabul ettiği prosedür,talimat ve formlar kayıt altına alınmış ve  tümoperasyonel süreçlerimiz tanımlanmıştır.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ