ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Arsa polemiği sürüyor

Arsa polemiği sürüyor
Sosyal Medyada Paylaş

Teke: “Biz vatandaşın taleplerini dinliyoruz. Belediye Başkanı Aydın’a da tavsiye ederiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Ender Teke, hemşerilerinin talep ve istekleri doğrultusunda siyaset yaptıklarını belirterek, “Siyasi şov ve gerçeklerden uzak beyanlar bizlerin bildiği uygulamalar değildir. Orhangazi Belediye Başkanı Sayın Bekir Aydın’ın  yapmış olduğu yazılı açıklamayı şaşkınlıkla karşıladık. Belediye Başkanı’na tavsiyemiz kendisinin de vatandaşların talepleri ve isteklerini dinleyerek yönetim sergilemesidir” dedi.

“FUTBOL SAHASI OLARAK KULLANILAN ALAN SATILMAMALI”

Geçmişte Ortaköy muhtarlığına ait olan arazinin futbol sahası olarak kullanıldığını ve Orhangazi Belediyesi tarafından satışa çıkarılması üzerine bu uygulamaya itiraz eden köylülerin davetine icabet ettiklerini belirten Teke şunları söyledi:

“Yapmış olduğumuz açıklamada da ifade etiğimiz gibi, 2016 yılında meclisten satış yetkisi alınmış bir gayrimenkuldür. Göreve geldiğinizde, Yeniköy arazileri için de geçmiş belediye başkanına yetki verilmiş olmasına rağmen, sizler yeni meclisten yetki alarak satış yapmak istemiştiniz. Ortaköy arazisi için de meclis gündemine taşıyarak yeni yetki alabilirdiniz. Nedendir bilinmez ama eski kararla satışa çıktınız.”

Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın, yönelttikleri sorulara yanıt veremediğini kaydeden CHP İlçe Başkanı Ender Teke, soruları tekrarladı:

“Soru soruyoruz, cevap verilmiyor. Siyasi şov benzeri klişelerle geçiştiriliyor. Tekrar soruyoruz: Ortaköy’ün su sorunu ne olacaktır? Mezarlık dolduğunda neresi kullanılacaktır? Muhtarın bilgisi dahilinde, kiralama talebi vardı diyorsunuz ama yeri satışa çıkartıyorsunuz. Ayrıca açıklamada Ortaköy’ün arazilerinin yüzde 45’inin yabancılara satıldığını itiraf eden Başkana hatırlatmak isteriz. Sadece Ortaköy değil, diğer tüm dış mahallelerin arazilerinin büyük bir çoğunluluğu, başka şehirlerde yaşayan vatandaşlara satılıyor. Köylümüz, maalesef çiftçilik ile üreterek geçimini sağlayamadığı için satmak zorunda kalıyor. Biz üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz ve yapmaktayız, peki siz Orhangazi Belediyesi olarak vatandaşlarımıza gelir etmesi için ne gibi girişimlerde desteklerde bulundunuz?”

“BELEDİYELER HALKA HİZMET İÇİN VARDIR”

Belediyelerin yöre halkına hizmet üretmek için var olduğunu hatırlatan CHP İlçe Başkanı Teke, son dönemde CHP’li belediyelerin yapmış olduğu hizmetleri ve başarılı sosyal demokrat belediyecilik örneklerini tüm Türkiye’nin  gördüğünün ifade ederek, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geliri yüzde 55 azalmışken halkına vatandaşına hizmette kusur etmeden tüm imkanlarını seferber etmektedir. Meclis çoğunluğu muhalefette olan belediye meclis toplantılarında, AKP’li meclis üyelerinin açıklamalarını eleştirilerini Bekir Aydın izlememiş herhalde. Asıl şovu, gerçekten uzak beyanlarla AKP’li meclis üyeleri yapmaktadır. Göreve geldiğinden buyana bir tek başarılı hamle yapamamış Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı, vatandaşın feryadına kulak vermeye bir kez daha davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ