Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

ASÜ örnek çalışmalarıyla yol gösteriyor

ASÜ örnek çalışmalarıyla yol gösteriyor
  • Eğitim
  • 19 Şubat 2021
  • 98 KEZ OKUNDU
Sosyal Medyada Paylaş

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi temsilcileri, “hijyen ve sanitasyon yönetim sistemi belgeli” ilk devlet üniversitesi olan Aksaray Üniversitesi’ne teknik inceleme yaptı.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray’da “Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi”ne sahip ilk devlet üniversitesi olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ), yaptığı çalışmalarla farklı üniversitelere de örnek oluyor.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) temsilcileri, süreç detaylarına dair bilgi alışverişinde bulunmak üzere ASÜ’ye geldi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi Başkanlığında düzenlenen toplantıya ASÜ Kalite Koordinatörlüğü Yönetimi ile NÖHÜ Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Samancı Tekin, İdari Mali İşler Dairesi Başkan Vekili Kürşat Kılıç ve SKS Şube Müdürü Şule Ecemiş katıldı. 

Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi çalışmalarının öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin teknik detayların görüşüldüğü  toplantıda  belgenin, eğitim-öğretim ve sıklıkla kullanılan diğer tüm mekânlarda sağlanan temizlik standartlarındaki başarıyı temsil ettiğini ve bunu sağlayan ilk devlet üniversitesinin de ASÜ olduğunu ifade edildi. ASÜ Rektörü Prof. Ayhan Özçifçi, “Böyle bir başarıyı yakalamaktan dolayı mutluyuz. Bunu geliştirmek için görevlerimizi samimiyet ve ciddiyetle yerine getirmeye devam ediyoruz. Öte yandan Üniversitemiz, bu alana dair yaptığı çalışmalarla farklı üniversitelere örnek oluyor ve süreçteki tecrübesiyle yol gösterici bir konumda bulunuyor. TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi ile alakalı sürecin bütününe ilişkin bu tarz tecrübe paylaşımlarını, bireysel ve toplumsal sağlığa pozitif bir katkı olarak görüyoruz” dedi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ