Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

İYİ Parti Yıldırım’dan belediyeye sert eleştiri

İYİ Parti Yıldırım’dan belediyeye sert eleştiri
  • Siyaset
  • 10 Şubat 2021
  • 44 KEZ OKUNDU

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Yıldırım Belediyesi’nde görevden el çektirilen 3 başkan yardımcısının zan altında kaldığını vurgularken,
Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç, başkan yardımcılarının görevden ayrılması konusunda tatminkar bir cevap beklediklerini ifade etti.

BURSA (İGFA) – İYİ Parti Yıldırım İlçe Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, İl Başkan Yardımcısı İbrahim Erdoğan, il yöneticileri, Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç, ilçe yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, 2004 yılından beri Yıldırım’ı AK Parti’nin yönettiğini söyledi. Bu seneler boyunca Yıldırım’ın, Türkiye’nin en büyük köyü olduğunu açıklayan Türkoğlu, “İnsanlara umut verecek bir tane bile vizyon proje gerçekleştirmediler. Hep sorun, sıkıntı, borç ve kurum içerisinde 1000’e yaklaşan görev değişikliğiyle gündeme gelen bir belediye var. Son yaşanan hadise çökmüş belediye yönetiminin üzerine dikilmiş tüydür. 22 aydır bir başarısızlık varsa neden devam ediyorsunuz? Yeni bir şey olduysa da hesap verebilir olması gereken Yıldırım Belediyesi kamuoyunu tatmin eden bir açıklama yapmalı. 3 belediye başkan yardımcısı da bu açıklamaların ardından zan altında kaldı” dedi.

UCUZ KAHRAMANLIK

Yıldırım Belediyesi’ne dair eleştiriler getiren İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç, geçtiğimiz hafta 3 belediye başkan yardımcısının görevden alınma olayının ilçenin doğru dürüst yönetilemediğinin ortaya konulduğunu söyledi.  Başkan yardımcılarının istifa etmediğini bizzat Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın kendilerine teşekkür ederek görevden el çektirildiğini vurgulayan Başkan Ataç, “Belli ki Başkan Oktay Yılmaz, başka konulardan rahatsız olduğunu ortaya koydu. Yanlış giden bir şeyler olduğu açıktır. Bu yanlışı ortaya koymalılar. ‘İstifa etmediler, ben kendilerine teşekkür ettim’ demek ucuz kahramanlıktır. Yanlış icraat veya başarısızlık varsa kendisinin de sorumluluğu var. Görevden almalara neden olan yanlışlıkları tatmin ederek açıklamalarıdır. Aslında yapması gereken istifa etmesidir” dedi.

Yıldırım Belediyesi’nde İYİ Parti’nin 5 meclis üyesi olduğunu kaydeden Başkan Ataç, “Milletimiz bizlere muhalefet görevi verdi. Aslolan da onların menfaatidir. Yıllardır kentselleşemeyen Yıldırım’da birinci öncelik dönüşümdür. Belediyenin asli görevi müteahhitlik değildir. Mevlana’da İYİ Parti’nin de oluruyla güzel projelere imza attık. 18 yıllık hasret bitti. Mollararap’ta yaşananların takipçisiyiz. Suriyeli göçmenlerin zorunlu misafirliği uzadı” diye konuştu.

Sayıştay raporunda Yıldırım Belediyesi’yle ilgili 24 ciddi bulgunun yer aldığını açıklayan İYİ Parti İlçe Başkanı Kemal Ataç, belediyenin kısıtlı imkanlarına karşın doğru harcama yapmadığını savunurken, “ Belediye kaynaklarını teyemmüm taşına harcamak ne kadar doğrudur… Sayıştay raporu belediyenin iyi yönetilemediğini ortaya koydu. Bu şu anlama geliyor: “Yıldırım Belediye Başkanı, hesapları tutamıyorsun, ihaleyi düzgün yapamıyorsun, usulsüzlüklere göz yumuyorsun” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ