Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Aydın Efeler’de Psikososyal Destek Merkezi açıldı

Aydın Efeler’de Psikososyal Destek Merkezi açıldı
  • Güncel
  • 10 Şubat 2021
  • 61 KEZ OKUNDU

Aydın’ın Efeler ilçesinde Kadın Aile Çocuk Psikososyal Destek Merkezi, 12 yaş üstü ergen, yetişkin birey, aile, ileri yaş bireylere psikolojik destek vermek amacıyla açıldı. Aile içi iletişim becerilerini güçlendirecek merkez, randevu sistemiyle ücretsiz hizmet verecek.

Şahin KANAT (BÜYÜKŞEHİR MEDYA)

Aydın’ın Efeler ilçesinde Psikososyal Destek Merkezi açıldı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, insanların psikolojisinin bozulduğu, sorunların arttığı, ekonominin dibe vurduğu bir süreçte herkesin desteğe ihtiyaç duyduğu bir dönem içerisinde olduklarını söyledi.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanları için otel kiraladıklarını anlatan Başkan Atay, bu süreçte şiddet gören kadınları da bulundukları ortamlardan kurtarabilmek adına da ayrı bir otel kiraladıklarını belirterek, “Kadınlarımızı kurtabilmek için kiraladığımız otelde ben kimsenin kalacağını düşünmüyordum ama inanki yer kalmadı. Şiddet gören kadınlarımızın sığınabileceği yada şiddet görmeden önce eğitim ve danışmanlık alabileceği bir merkez şarttı. Belediye başkanı olarak bugün  bu sorunlarının çözümü konusunda verdiğim sözlerin bir tanesi de yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.  Başkan Atay, açılışını yaptıkları Kadın Aile Çocuk Psikososyal Destek Merkezi’nin Efeler’in sorunlarını giderme konusundaki dayanışmaya katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan açılışta Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay’ın arkadaşı olarak tabir ettiği minik Volkan Unüs, evinin balkonundan selam vermesi ardından Başkan Atay’ın yanına gelmesiyle hediye tableti kaptı. Atay, mesai arkadaşlarına talimat vererek Volkan’ın eğitimde kullanabileceği tablet vermelerini istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ