Reklam
Reklam
Ajans Orhangazi Haber

Aydın Kuşadası’nda vatandaşlara psikolojik destek

Aydın Kuşadası’nda vatandaşlara psikolojik destek
  • Güncel
  • 05 Şubat 2021
  • 50 KEZ OKUNDU

Aydın’da Kuşadası Belediyesi, bünyesinde çalışan dört uzman personeli pandemi ve 30 Ekim 2020 tarihinde Ege Denizi’nde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek sunması için görevlendirdi.

Arif KUNUR / (AYDIN LIFE)
Kuşadası Belediyesi, pandemi ve depremden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek vermeye başladı.

Türkmen Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki Ada Kültür Merkezi’nde kurulan Psikososyal Destek Merkezi’nde Uzman Psikologlar Candan Atak, Fatma Yıkılmaz ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Ayşe Özgül, Salı ve Çarşamba günleri deprem ve pandemiden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek sağlıyor. Uzman Psikolog Sırma Gül Özkur ise 2-14 yaş arası çocuklar için oyun terapisi seansları düzenliyor. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ve oyun terapisi seanslarından faydalanmak isteyen Kuşadalılar “444 71 14” numaralı telefondan Güvercinmasa’yı arayarak randevu alabiliyor.
“DANIŞANLARIMIZ MEMNUN”
Kuşadası Belediyesi Psikososyal Destek Merkezi’nde görevli Uzaman Psikolog Candan Atak,  pandemi ve yaşanılan depremler dolayısıyla birçok vatandaşın korku ve endişe içerinde yaşadığını söyledi. Atak, bu konuda hemşehrilere yardımcı olmak istediklerini belirtirken, , destek merkezinde 2-14 yaş arası çocuklara oyun terapisi hizmeti veren Uzman Psikolog Sırma Gül Özkur ise, seanslarımıza katılan çocukların ailelerinden olumlu dönüşler aldıklarını kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ