Reklam
Reklam>
Ajans Orhangazi Haber

Aydın Söke, tarımsal üretimden uzak kalmayacak

Aydın Söke, tarımsal üretimden uzak kalmayacak
  • Güncel
  • 02 Şubat 2021
  • 100 KEZ OKUNDU

Aydın’da Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Söke Ovası’nda üreticilerle bir araya geldi.

Kemal ETLEÇ (DİDİM POSTASI)

Aydın’da yakın zamanda başlattığı tarımsal üretim projesi ile dikkat çeken Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, üretim ve üreticilerin önemini bir kez daha gündeme getirdi.

Söke Belediyesi’nin kendi üreteceği ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturacaklarını açıklayan Başkan Tuncel, Söke’de çeşitli tarımsal markalar oluşturmayı da hedeflediklerini söyledi.

Göreve geldiği ilk günlerde İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte başlatılan meraların ıslah edilmeye başlandığını anımsatan Başkan Tuncel, 70 dönümlük arazide buğday üretimine başlayan Söke Belediyesi’nin tarımsal kalkınmaya örnek olacak projelerini de üreticilerle paylaştı. Özellikle Söke gibi verimli bir ovaya ve tarımsal üretime büyük nimet sağlayan iklime sahip kent belediyelerinin tarımdan uzak kalmamaları gerektiğinin altını çizen Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel üreticilerle buluşmasında, “Bir yandan modern kentleşme için çalışırken, diğer yandan da üreten ve üretimini katma değere dönüştüren bir belediye olmayı hedefliyoruz. Bu yönde planladığımız tarımsal üretim projelerimiz var. Yakın zamanda bunları hayata geçireceğiz” mesajı verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ