Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

AZMİN ZAFERİ

AZMİN ZAFERİ
Sosyal Medyada Paylaş

Bir yılda 50 bin kişiyi geride bıraktı

AZMİN ZAFERİ

2020 yılında Orhangazi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nden mezun olan Altan Öztürk, üniversite sınavında ilk 55 bin kişi arasına girmişti. İstediği puanı alamadığını düşünen Öztürk, bu yıl yeniden girdiği sınavda ham sıralamada Türkiye’de ilk 5 bin arasına girerek büyük bir başarıya imza attı.

Orhangazi’de yaşayan 19 yaşındaki Altan Öztürk, bu yılki üniversite sınavından sonra açıklanan ham sıralamaya göre büyük bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz yıl Orhangazi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nden mezun olan Altan Öztürk, üniversite sınavı sonrasındaki sıralamada Türkiye’nin en başarılı 55 bin kişisinin arasına girse de eğitim görmek istediği okula giremediği için hayallerini 2021 sınavlarına ertelemek zorunda kalmıştı.

‘GÜNDE 12 SAAT ÇALIŞTIM’

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görmek ve Cumhuriyet Savcısı olmak istediğini söyleyen Altan Öztürk, ‘Geçtiğimiz yıl istediğim puanı alamayıp mezuna bıraktığımda hırslanmıştım. Çoğu zaman günde 12 saat ders çalıştım. Disiplini hiç bırakmadım, çalışma programımı hiç aksatmadım, çok fazla soru çözdüm ve başardım.’ dedi.

İLK 5 BİNE GİRDİ

Bu yıl üniversite sınavına yeniden giren Altan Öztürk, geçen yıl ilk 55 bin kişi arasına girdiği ham sıralamada bu yıl ilk 5 bin kişi arasına girerek büyük bir başarı elde etti.  Aldığı puan ile hayalini kurduğu okula girecek olan Öztürk, ‘Üniversiteye gittiğimde yine derslerime aynı disiplinle sarılacağım. Savcı olmak istiyorum. Bugüne kadar hayalimin peşinden gittim ve başardım.Üniversite eğitimim sonrasında da savcı olmak ve ülkeme hizmet etmek istiyorum’ dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ AİLESİ

Orhangazi’de kahvehane işletmeciliği yapan Bülent Öztürk ve ev hanımı Nilüfer Öztürk’ün tek oğlu olan Öztürk, ‘Babam ve annem ders çalışmam konusunda motive edip, çalışma saatlerimi takip ettiler. Evdeki ortam tamamen benim başarıma odaklı hale getirildi. Annem ve babam başarılı olmam için hem en büyük destekçim oldular, hemde her zaman fedakar oldular.’ dedi.  Sınava hazırlanırken ailesi haricinde dışarıdan hiç destek almadığını belirten Öztürk, ‘Eğitim hayatım boyunca hiç özel ders almadım, dershane desteğine de ihtiyaç duymadım. İstedim, çalıştım ve başardım.’ diye konuştu.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ