SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Bakan Yardımcısı Özer’den Bursa’da ‘mikromekanik’ incelemesi

Bakan Yardımcısı Özer’den Bursa’da ‘mikromekanik’ incelemesi
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa’da Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mikromekanik Dalı Atölyeleri’nde incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, okul ile sektör arasında kurulan işbirliklerinin ülkeye örnek oluşturduğunu söyledi.

BURSA (İGFA) – Türkiye’de ilk kez Millî Eğitim Bakanlığı ile Tüm Saatçi ve İşadamları Derneği (TÜSAD) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, “mesleki eğitiminin 150 yıllık çınarı” B Bursa’da Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılmıştı. Tarihi okula gerçekleştirdiği ziyarette TUSAD Başkanı Hayrettin Akpınar ve vakıf yetkilisi iş insanlarıyla bir araya gelen Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, yapımı tamamlanmak üzere olan Mikromekanik Dalı Atölyelerinde incelemelerde bulundu. İl Millî Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in hazır bulunduğu ziyarette Tüm Saatçi ve İşadamları Derneği (TÜSAD) Başkanı Hayrettin Akpınar ve vakıf yetkilisi iş insanları da yer aldı.

Okul ile sektör arasında kurulan iş birliklerini önemsediklerini kaydeden Bakan Yardımcısı Özer, “Bu konuda Bursa’da da örnek iş birlikleri görüyoruz. Sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay, havacılık ve saatçilik sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında, istihdam garantili mesleki eğitim verilecek. Mikromekanik mesleğini seçen öğrenciler beceri eğitimlerini TÜSAD üyesi işletmelerde yapacak. Öğrenciler öğrenimleri süresince dernek tarafından burs, sosyal ve kültürel katkılarla desteklenecek ve mezuniyetlerinden sonra da bu işletmelerde istihdam edilecek” diye konuştu.

Ziyarette Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, kendisinin kaleme almış olduğu “Mesleki Eğitimde Paradigma Değişimi: Türkiye’nin Mesleki Eğitim ile İmtihanı” adlı kitabını okula hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ