Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BAKIŞ VE EKİBİ MEDYAYLA BULUŞTU

BAKIŞ VE EKİBİ MEDYAYLA BULUŞTU
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Muhtelif Esnaf Sanatkârlar Odası başkanlığına adaylığına açıklayan Bülent Bakış ve ekibi Orhangazi’de yayın yapan medya kuruluşlarıyla bir araya gelerek projelerini paylaştı.
Orhangazi’de Medya kuruluşlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelen Orhangazi Esnaf Sanatkârlar Odası Başkan Adayı Bülent Bakış ve yönetimi esnafla ilgili düşüncelerini açıklayarak odanın kuruluş amacını layıkıyla yerine getirerek hizmet vermek istediğini söyledi.

ESNAFLARA VE VELİLERE BİR FİDAN YETİŞTİR KAMPANYASI OLUŞTURACAĞIZ
Başkan adayı Bülent Bakış; Ben’ değil ‘Biz’ anlayışlı bir yönetim ile odamızı üyelerimizle birlikte yönetmek için her meslek grubunu ayrı ayrı bir araya getirerek meslek komiteleri oluşturacağız. Takdir edersiniz sanayi esnafının sorunu farklı fırıncının, bakkalın, lokantacının, pazarcının, kuaförün, kahvecinin sorunu farklı. Projelerimizde bir tanesi her esnafımıza bir fidan yetiştir kampanyası olacaktır. Esnafın en büyük sorunu kalifiye eleman ihtiyacıdır. Bununla ilgili gençlerimizle ilgili, devletimizin atmış olduğu adımlarla çıraklık eğitimi zorunlu eğitime dâhil oldu, ama bununla ilgili maalesef adım atılmadı. Bunları gerçekleştirmemiz için ilçe de bulunan okullarla Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle, meslek lisesi ile işbirliği halinde fidanlarımızı yani, gençlerimizi meslek sahibi edindireceğiz. Esnaflarımızın belge sorunları için mesleki yeterlilik, ustalık, usta öğreticilik ve bunun gibi eğitimler açacağız, esnafımızın belge sorununu aşacağız.

 

“ESNAFIMIZI DİJİTAL ORTAMA TAŞIYACAĞIZ”
Bülent Bakış konuşmalarında esnaf eğitimi ve gelişimini ön planda tutarak; Esnaf odamızın bir web sitesi bir konumu dahi yok. Esnafımızı tanıtmak dışarıya açmak için, bir web sitesi kurup bütün esnafımızın tanıtımını yapacağız. Dijital dünyayla ilgili eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. Orhangazi’den her sektörden üretilmiş olan malzemeler var onları Orhangazi Üretim fuarı olarak bir fuar etkinliği düzenlemek istiyoruz ve bunu basınımızla dünyaya, ülkemize tanıtacağız.
“ESNAFA KATKI SAĞLAYACAĞIZ “
Esnafların alım gücünü kullanarak onlara bir kimlik kazandıracağız diyen Bülent Bakış; esnafımız kimlikle kendini tanıtacak, atacağımız protokol adımlarımızda kimliklerini kullanacak. Orhangazi’de bulunan 2.300 esnafa bir dokunuşla ulaşıp, attığımız her adımı bildirmek istiyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Her sene yüz milyonlarca liralık satın alma yapıyoruz. Esnafın gücünü kullanarak toplu alım fırsatı oluşturacağız. Hafif ticari araç alımında Tofaş, Renault, Ford, Hyundai ile Ticari araç filo indirimleri için pazarlık yapacağız. Sağlık, kargo, yakıt, iletişim, tatil, ekstra indirimleriyle esnafımıza katkı sağlayacağız. Esnafımıza karşılaşabilecekleri her türlü olumsuz durumda anlaşma yapacağımız hukuk bürolarıyla danışmanlık hizmeti vereceğiz ”dedi.
Orhangazi Muhtelif Esnaf Sanatkârlar Odası Başkan adayı Bülent Bakış ekibiyle planlamış olduğu projeleri açıklarken bunları bir dönem diliminde gerçekleştirmek istediğini belirterek medyadan bu konuda destek beklediğini söyledi. Konuşmasını tamamlayan Başkan adayı Bakış medya mensuplarının sorularını cevaplayarak programı hatıra fotoğrafı çektirerek sonlandırdı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ