Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BAŞKAN AYDIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN AYDIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydın mesajında; “ Milletimizin ortak sesi, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın emekçilerimizin” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Demokratik ve ahlaki sorumluluk bilinciyle ilkeli şekilde çalışan gazeteciler toplum için önemli bir görevi yerine getirmektedir. Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların en başında gelmektedir. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışını sağlamak gibi birçok yönlü misyonu içermektedir.

Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü zor şartlarda görevlerini en iyi şekilde yerine getiren gazetecilerimizin mesai saatleri gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele takdire şayandır. Tarafsız, ilkeli, özgür ve basın ahlak kurallarına uyarak medyanın toplumsal kalkınmasını, gelişmesini sağlamasında önemli bir yeri vardır. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren yeni medya mecralarının gazetecilik adına sunduğu imkânların da meslek ilkeleri ve basın ahlakından taviz vermeden kullanılması hayati önemdedir.

Halkımızın hakkını hep aziz bilen, görevini layıkıyla yapan, zor koşullarda haberin peşinde koşan gazetecilerin varlığı hep kıymetli olmuştur. Kamuoyu oluşturmak, bilgilendirmek, gerçekleri ortaya çıkarmak ve her koşulda doğrunun savunucu olmak gibi görevlerini bir vatan hizmeti titizliğinde yaparak, hakkaniyet sahibi basınımızın ve gazetecilerimizin ülkemizde barış huzur ve güven ortamının güçlenmesinde payları olduğunun idrakiyle, milletimizin hassasiyetlerini gözeterek, doğru bilgilendirme görevini yerine getireceklerine ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyor, basın emekçilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, görevini yaparken vefat eden basın mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ