Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

“FIRINCILARIMIZA ÖZEL UN TEDARİĞİ DÜZENLEMESİ EKMEK FİYATLARINA YANSIYACAK”

“FIRINCILARIMIZA ÖZEL UN TEDARİĞİ DÜZENLEMESİ EKMEK FİYATLARINA YANSIYACAK”
Sosyal Medyada Paylaş

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, son zamanlarda ülkenin genelinde olduğu gibi Bursa’da da gündemde olan ekmek fiyatlarındaki artış ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Başkan Gürkan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ekmek üretimi yapan satış fiyatı taahhüdü veren fırıncı esnafına 200 TL’nin altında un tedariği sağladığını belirterek; “Hükümetimizin, devletimizin ve kurumlarımızın tüm dünyada yaşanan ekonomik pandeminin olumsuzluklarını tek tek bertaraf etme çalışmaları sürüyor.Temel yaşamsal ihtiyaçlardan olan ekmek fiyatlarının günümüz şartlarına uyumlanabilmesi için esnafımızı desteklerden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.
AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Covit 19 pandemisi ile birlikte tüm dünyada görülen olumsuz etkilerin, Türkiye’de Hükümet ve devletin aldığı yerinde karar ve tedbirlerle mümkün olan en aza indirildiğini belirtti. günlerde tartışma konusu olan temel yaşamsal ihtiyaçlardan ekmek fiyatlarındaki artışlara değinen Başkan Gürkan, “Devam eden pandemi sürecinin ve beraberinde tüm dünyada görülen ekonomik pandeminin tüm olumsuzluklarına rağmen ülkemizde çarklar dönmeye devam ediyor. Pandemi krizi ile birlikte tüm dünyayı saran toplumsal sağlık öncelikli yatırım ve harcamalar, bir çok sektördeki hammaddeye ulaşma zorlukları, aylarca zorunlu olarak süren çalışma ve üretim hayatındaki kısıtlama ve değişiklikler gibi zorunlu olumsuzluklara rağmen ülkemiz her ay açıklanan rekor seviyedeki ihracat ve olumlu büyüme rakamlarına bakıldığında ülke ekonomimizin güçlü temellere oturtulduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Burada Hükümetimizin, devletimizin doğru ve zamanında hamleleri, her kademeden üreticimizin, sanayicimizin, ihracatçımızın ve aziz milletimizin dirayetli duruşu çok önemli.” dedi
FİYATLARIN UYGUN TUTULMASI İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILIYOR
Son günlerde gündemde olan temel yaşamsal ihtiyaçlardan ekmek fiyatlarındaki artışlara da değinen Başkan Gürkan, Toprak Mahsulleri Ofisi, her kurumumuz gibi ikincil üretici olan fırıncı esnafımıza gereken desteği verdiğini belirtti. Başkan Gürkan, “Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın ülkemizde ekmeklik buğday üretiminde herhangi bir problem olmadığına dair açıklamaları ve fırıncı esnafı ile unlu mamul sektör temsilcilerini destekleme amaçlı çalışmaları, ekmek fiyatlarının dönemin şartlarına uygun bir şekilde düzenlenebilmesi için önemli adımlar. Şu anda fırıncı esnafımız 185-200 TL arasında un tedarik edebiliyor ve esnafımıza yönelik bu destekler sürecektir” ifadelerini kullandı.
UN DÜZENLEMESİ ESNAFI VE HALKI RAHATLATACAK
Geçtiğimiz Kasım Ayı içerisinde TMO’nun un temini düzenlemesinden satış fiyatını taahhüt eden Türkiye genelinde 380’in üzerinde, Bursa’da ise 5 fırıncı esnafının faydalanarak taahhüt fiyatlarıyla orantılı olarak un temini yapabildiğini hatırlatan Başkan Gürkan, şunları söyledi:
Bu kapsamda kasım ayı için fabrika teslimi (KDV ve nakliye hariç) peşin un satış fiyatları baz alınarak firmalara tahsis edilen ekmeklik buğday oranları; 185 TL ve altında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 60’ı, 186-190 TL arasında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 50’si kadar,191-195TL arasında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 40’ı, 196-200 TL arasında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 20’si kadar tahsis yapıldı. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin destekleri devam edecektir. Bu anlamda esnafımızın başvuruları, üretim maliyetlerinde rahatlama sağlayacak ve halkımıza uygulanan fiyatlara da olumlu olarak yansıyacaktır.” dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ