Reklam
Reklam>
Ajans Orhangazi Haber

Batman’da rektör ilk mesaisinde gazetecilerle buluştu

Batman’da rektör ilk mesaisinde gazetecilerle buluştu
  • Eğitim
  • 10 Şubat 2021
  • 59 KEZ OKUNDU

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, ilk görev gününde basın mensuplarıyla buluştu.

BATMAN (İGFA) – Devir teslim töreninde cübbesini giyen Rektör Demir, ilk görev gününde gazetecilerle buluştu. Rektör Demir, merkez kampusta düzenlenen toplantıda hedeflerini anlattı.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünü dinamik hale getirmek üzere petrolün başkenti Batman’da Uluslararası Enerji Zirvesi düzenleyeceklerini belirten Rektör Demir “Enerji ile ilgili tüm sektörleri bir araya getireceğiz. Halka ve öğrencilerimize, TPAO, TÜPRAŞ ve BOTAŞ gibi önemli tesislerin etkinliklerini inceleme olanağı sağlayacağız” dedi. Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında Batman Üniversitesini de enerji alanında pilot üniversite yapmak istediklerini belirten Rektör Demir,

Sağlık Yüksekokulu akademik kadrosunu güçlendirerek Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Batman’da gelişen tekstil sektörüne üniversite olarak katkı sunmayı hedeflediklerini belirten Rektör Demir, turizme dönük hedeflerini açıkladı. “Yeni yüzüyle Hasankeyf’in potansiyelini destekleyecek projeler geliştireceğiz” diyen Rektör Demir, “Hasankeyf Meslek Yüksekokuluna yeni program açmayı, Hasankeyf’te uygulama otelimizi etkin hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Üniversite-Şehir buluşmalarını da önemsiyoruz. Şehrimizin ve üniversitemizin gelişmesi için tüm sivil toplum kuruluşları ile çalıştaylar yapacağız. Öğrenci, Öğretim Elemanı, Öğrenci-Rektör Buluşmalarında öğrencilerimizin sorunlarını dinleyip çözeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan lisansüstü program sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Rektör Demir, pandemi sürecinde YÖK tarafından dijitalleşmeye yönelik çok önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ