Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BELEDİYE BAŞKANI ÖĞRENCİLER İLE KİTAP OKUDU

BELEDİYE BAŞKANI ÖĞRENCİLER İLE KİTAP OKUDU
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediyesi koordinesinde, ilçe genelinde öğrencilere ve vatandaşlara yönelik kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan ‘Başkanımla Okuyorum Projesi’ Gürleler Orhan Öcalgiray İlkokulunda devam etti.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, ‘Başkanımla okuyorum’ projesi kapsamında Yenigürle mahallesindeki öğrenciler ile bir araya gelerek, hem kitap hediye etti hemde beraber okuma etkinliği gerçekleştirdi.Kitap okumanın yaşı olmadığına vurgu yapan Başkan Aydın, ‘Okumak demek kendini hem geliştirmek hemde yetiştirmek demektir. Kitap okumanın, girişimci, becerisi ve özgüveni gibi birçok faydaları vardır. Vakit bulduğunuz her anı kitap okuyarak geçirmenizi tavsiye ediyorum. Kitaplar empati yeteneğini geliştirir, zeka kapasitesini artırır, bilgi birikimi güçlendirir, odaklanmayı kolaylaştırır ve birçok faydaları vardır.’ dedi.

KİTAP OKUMAYAN KALMASIN

‘Başkanımla okuyorum’ projesinin öğrencilerin yanı sıra vatandaşların da kitap okuma alışkanlığının gelişmesini amaçladığını bildiren Aydın, ‘Bu projemizle de okullarımızdaki öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimiz ile birlikte kitap okuma etkinliklerimiz devam edecektir. Bu anlamda bizleri ağırlayan değerli Müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı Bekir Adyın, Gürleler Orhan Öcalgiray İlkokulunda öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliği sonrası öğrencilere basketbol, futbol ve voleybol topları hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ