Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BELEDİYEDEN ÇİLEK ÜRETİCİSİNE DESTEK

BELEDİYEDEN ÇİLEK ÜRETİCİSİNE DESTEK
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi Belediyesinden Mahmudiye mahallesinde Çilek ve Yaban Mersin’i Üreten Çiftçiye destek. Bu kapsamda, damlama sulama yapılması için ihtiyacı olan üreticiye sulama borusu dağıtıldı. Tamamı hibe olarak verilen su boruları, 30 Nisan cumartesi günü ihtiyacı olan çiftçilere teslim edildi.

Yılın büyük bir bölümünde çilek ve mevsiminde yaban Mersin’i Üretimi yapılan Orhangazi’nin mahmudiye mahallesinde, daha az suyla daha kaliteli ürün alınabilmesi için Çiftçiye damla sulama tesisatı desteği verildi. Orhangazi Belediyesi tarafından verilen tarım desteği, Mahmudiyeli çilek ve yaban Mersin’i Üretimi yapan çiftçilerin Ürün rekoltelerini artıracak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Orhangazimiz, hem Sanayi hem de Tarım şehridir. Orhangazi’de tarım denildiğinde de akla ilk gelen ürünlerden birisi, artık Türkiye çapında tanınan, yılın büyük bir bölümünde üretilen Mahmudiye çileğidir. Mahmudiye Mahallemizde son yıllarda mavi yemiş olarak da bilinen yaban Mersin’i de üretilmektedir. Maalesef bütün dünyayı etkisi altına alan küresel ısınma nedeniyle su çok değerli hale gelmiştir. Suyumuzu çok özenle ve maksimum verimle kullanmak zorundayız. Biz de bu nedenle Mahmudiye mahallemizde tarımla uğraşan çiftçilerimize vahşi sulamadan damla sulamaya geçilmesine katkıda bulunmak için gerekli ekipman desteği veriyoruz. Bu sayede çiftçimiz suyu daha az kullanarak daha çok ürün alabilecek. Orhangazi Belediyesi olarak verdiğimiz sulama desteğinin Mahmudiyeli çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum“ Şeklinde konuştu.

MUHTAR ÜSTÜN’DEN BAŞKAN AYDIN’A TEŞEKKÜR

Destekten dolayı çok memnun olduklarını belirten Mahmudiye Mahallesi Muhtarı Veysel Üstün “ bizim mahallemiz bir tarım bölgesidir. Çileğimizle meşhuruz ama artık yaban Mersin’i de üretiyoruz. Orhangazi Belediyesinin mahallemizdeki üreticilere damla sulama maksatlı yaptığı sulama ekipmanı tamamen hibe şeklindedir. Ben Mahmudiye Mahallesi muhtarı olarak Belediye Başkanımız Bekir Aydın’a çok teşekkür ediyorum.“ dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ