Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Bodrum’da Rotary Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu

Bodrum’da Rotary Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu
Sosyal Medyada Paylaş

Bodrum Rotary Kulübü 2020-2021 Hizmet Ödülleri Prof. Dr. Özer Ozankaya, gazeteci Fatih Bozoğlu ve Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci’ye verildi.

MUĞLA (İGFA) – Bodrum Rotary Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak verilen Bireysel ve Kurumsal Meslek Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. İş ve meslek yaşamında en iyiye, güzele ve doğruya özendirmek için, etik değerlerini bozmaksızın, fedakârlıkla hizmet ederek mesleki başarıyı yakalamış; ya da mesleğinde özel bir başarı elde etmiş kişilerin topluma ve yaşadıkları çevreye olan katkıları da değerlendirilerek ödüllendirilmesi amaçlanıyor. 

ÇOK ÖZEL VE ANLAMLI

Bodrum Rotary Kulübü Dönem Başkanı Diş Hekimi Dilek Taşkıran Fora, Hizmet Ödülleri’nde söz edilen iş veya mesleğin büyüğü ya küçüğü olmadığını dile getirdi. Rotary’nin temel amaçlarından birisinin de, topluma yararlı tüm iş ve mesleklerin değerinin takdir edilmesi olduğunu vurgulayan Fora, “Onun için, Rotary’de meslek ödülleri, toplumun değişik kesimlerinden farklı iş ve mesleklerin temsilcilerine verilir. Bu anlamda, büyük bir kuruluşun yöneticisi, önemli bir sanatçı ya da bir ayakkabı ustası veya bir aşçının diğerinden farkı yoktur” dedi. 

ATATÜRKÇÜLÜĞÜN KİTABINI YAZAN ADAM

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bodrum Rotary Kulübü Dönem Başkanı Diş Hekimi Dilek Taşkıran Fora, konukları da tanıtırken, “Aramızda Bodrum’a ve ülkemize büyük katkıları olan değerli misafirlerimiz var.  Bunlardan ilki Prof. Özer Ozankaya. Kendisi büyük Atamızı bize ve hatta bütün dünyaya o kadar güzel anlatıyor ki bu emekleriniz, çabalarınız mutlaka çok daha büyük ödüllere layık. Bu ödül sadece minik bir hatıra bizden size” diyerek sözü özgeçmişini okuduğu Prof. Özer Ozankaya’ya verdi.

Prof. Özer Ozankaya, Bodrum Rotary Kulübü tarafından kendisine verilen ödülü neden hak etmiş olabileceği ile ilgili kendisine soru sorduğunu ifade ederken bu yaşına kadar ülkesi adına yapmış olduğu tüm çalışmalar bir yana kendisinin kaleme aldığı Cumhuriyet Çınarı isimli kitap olabileceğini şu cümlelerle dile getirdi: “Mustafa Kemal’in bilimin gerekleri ile demokrasinin gereklerinin aynı şeyler olduğunu açıklayan projesini açıklayan bir kitaptır Cumhuriyet Çınarı. Ben haddim olmayarak diyorum ki bu ödülü Mustafa Kemal’in bu insanlık hizmetindeki uygarlık projesini açıklama yolundaki çabalarımla meslek yaşamımı geçirdiğim için hak ettiğimi düşünüyorum…” 

AHLAKLI YEREL GAZETECİLER VURGUSU

Bodrum Rotary Genel Sekreteri Ayşe Mücella da bir diğer konuk gazeteci Fatih Bozoğlu’nun öz geçmişini okudu.  Başkan Dilek Taşkıran Fora, gazeteci Fatih Bozoğlu’na Bodrum’a ve Türkiye’ye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Rotary’nin 1 milyonu aşkın üyesi ile bütün dünyada örgütlenmiş önemli bir kulüp olduğunu kaydeden Fatih Bozoğlu, “Bu kulüple ilgili ‘kökü dışarda’ söyleminin ne demek olduğu ile ilgili araştırdığımda, Rotary’nin insanlık yararına çalıştığını gördüm. Rotary’nin doğru anlaşılması adına, yapılan çalışmalarını detaylı bir şekilde haberleştirmeye çalıştım. İnsanlar bilmediğine düşmandır.  Ben bu onurlu ödülü Bodrum’da görev yapan yerel gazeteciler adına almak istiyorum. Yaygın basın yereldeki insanları tanımaz. Biz yerel gazeteciler haberin muhatapları ile bir aradayızdır. İnsanlarla yüz yüze olan bizler, akademik haber yazma sistemin dışına çıkmak zorundayız. Haberlerimizi yazarken yerel değerlere dokunmak ve korumak durumundayız. O nedenle yerel gazetecilik demokrasinin de, haberciliğin de kılcal damarları gibidir.  Mesleğimi yaparken ustam Nezih Demirkent’in de bana gösterdiği gibi Anadolu gazeteciliği benim için hep birinci sırada yer aldı ve yerel gazeteci olmaktan her zaman gurur duydum. Bir diğer ustam da Can Pulak’tır ki kendisi sadece yerel gazetelere, tek kuruş almadan yazı yazmaktadır” dedi.

BODRUM DANS KULÜBÜ’NÜN 8 BİN 640 ÜYESİ VAR

1998 yılında Özel Bodrum Hastanesi’nde işe başlamak üzere Bodrum’a geldiğini kaydeden Dilek Taşkıran Fora, küçük yaşlardan bu yana halk oyunları oynadığını aynı tarihlerde Fatih Özvezneci ile yollarının kesiştiğini kaydetti. Fatih Özvezneci ödülü Bodrum Dans Kulübü’nün 122 gönüllü çalışanı ve 8 bin 640 üyesi adına aldığını kaydetti.

1988 yılından bu yana kesintisiz olarak verilen Bireysel ve Kurumsal Meslek Hizmet Ödülleri töreninin ardından dönem başkanı Diş Hekimi Dilek Taşkıran Fora günün anlam ve önemine dair ödül sahiplerine Bodrum Sağlık Vakfı engelli öğrencileri tarafından yapılan seramik plaketi takdim etti. 

Ardından Bodrum Rotary Kulübü’ne yeni aday olan üyelerin tanıtımı yapıldı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ