ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BTSO Akademi 27 bin mezun verdi

BTSO Akademi 27 bin mezun verdi
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) iş dünyasına yönelik eğitim ve gelişim platformu BTSO Akademi Projesi’nin 2020 yılında büyük bir bölümü dijital platformda olmak üzere 80’den fazla düzenlenen eğitimini 27 bine yakın kişi takip etti.

2020 yılına hızlı bir başlangıç yapan BTSO Akademi Projesi kapsamında mart ayına kadar yüz yüze 21 eğitim düzenledi. Koronavirüs salgını dolayısıyla format değiştiren BTSO Akademi, yılın 9 ayında online ortamda 61 eğitim gerçekleştirdi.

DİJİTAL EĞİTİMLERE YOĞUN İLGİ

BTSO Dijital Oda Projesi çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen online eğitimlere iş dünyası temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi. Son 7 yılda 430’u aşkın eğitim programında yaklaşık 35 bin yönetici ve çalışanın faydalandığı BTSO Akademi’de 2020 yılında düzenlenen tüm eğitimleri 26 bin 872 kişi takip etti. 

BTSO Akademi kapsamında mart ayına kadar düzenlenen yüz yüze eğitimlerde e-ticaret, müşteri ile ilişkiler, yalın üretim ve dijitalleşme gibi farklı konu başlıkları işlendi.  Eğitimlerde kurum müdür ve yöneticileri, iş dünyasını yakından ilgilendiren kısa çalışma ödeneği, Sosyal Güvenlik Kurumu, KOSGEB ve İŞKUR destekleri, vergi düzenlemeleri ve devletin pandemi sürecindeki birçok desteği hakkında detaylar paylaştı. Yıl boyunca düzenlenen 82 eğitim programında iş dünyası temsilcilerinin talepleri doğrultusunda farklı konu başlıkları da takvimde yer aldı. 

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, tüm dünya ekonomilerinin büyük mücadele ettiği virüs salgını sebebiyle Bursa iş dünyasının zor bir sınav verdiğini söylerken, Dijital Oda Projesi kapsamında düzenlenen online eğitimlerin üyelere rehber olduğunu kaydederken, eğitimlerin 2021 yılında da süreceğini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ