SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BTSO’dan mesleki ve teknik okullara ziyaret

BTSO’dan mesleki ve teknik okullara ziyaret
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürütülen ‘Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü’ kapsamında 17 okulda mesleki ve teknik eğitime yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

BURSA (İGFA) – BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, BTSO Mesleki Gelişim ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Abidin Şakir Özen, Konsey Başkan Yardımcısı Sinan Topuk, proje koordinatörleri ve iş dünyası temsilcileri ile birlikte Tophane MTAL, Atatürk MTAL, BTSO Hayri Terzioğlu MTAL, TSO Gürsu MTAL ve Hüseyin Özdilek MTAL’i ziyaret etti. Ziyarette BEBKA’nın ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ projelerindeki gelişmeler de değerlendirildi.

ÖNCELİK İNSANA YATIRIM

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Oda olarak en önemli vizyonlarından birisinin insana yatırım odaklı projeler olduğunu söyledi. BTSO çatısı altında yürütülen BUTGEM, BTSO Mutfak Akademi, MESYEB gibi projelerin mesleki eğitim altyapısını güçlendirdiğini belirten Koçaslan, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle kurgulanan ‘Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü’ kapsamında büyük bir sorumlulukla çalışmalara devam ettiklerini belirtirken, “Oda olarak iş dünyasının en önemli sac ayaklarından olan mesleki eğitim noktasında üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

BTSO Mesleki Gelişim ve Entegrasyon Konseyi Başkanı Abidin Şakir Özen de Türkiye’de bir ilk olan konsey yapılanması kapsamında BEBKA’nın proje desteği verdiği okulların da yer aldığı 17 eğitim kurumundaki çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ