Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

BURSA YANGIN BÖLGESİ İÇİN SEFERBER

BURSA YANGIN BÖLGESİ İÇİN SEFERBER
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda BTSO, BEKSİAD, BESAŞ ve TARIM AŞ’in destekleriyle hazırlanan 6 araçlık yardım konvoyu, yaraları sarmak için Türkiye’yi derinden etkileyen yangın bölgesine doğru yola çıkarıldı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz’da başlayan ve 30’dan fazla şehirde çıkan yangınlar tek tek kontrol altına alınmaya çalışılırken, Türkiye’nin dört bir yanından yangın bölgesine giden ekipler de ara vermeden mücadele ediyor. Geçtiğimiz günlerde İtfaiye Daire Başkanlığı ile BUSKİ’den 30 personeli ve 13 aracı bölgeye gönderen Bursa Büyükşehir Belediyesi, bölgede oluşan ihtiyaçların giderilmesi için de harekete geçti. Bursa Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda hazırlanan 6 araçlık yardım konvoyu, vakit kaybetmeden bölgeye doğru harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı 2 TIR’lık masa, sandalye, hijyen malzemesi ve oyuncak, BESAŞ tarafından hazırlanan 1 TIR gıda, Tarım AŞ tarafından hazırlanan iki kamyonda hayvanları zayi olan yetiştiricilere 90 adet koyun, BTSO ve BEKSİAD tarafından hayırsever firmaların desteğiyle hazırlanan 2 TIR su, ev tekstili ve hijyen malzemelerden oluşan konvoy bölgeye gönderildi. Yardım malzemesi yüklü tırların uğurlanmasına, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sınar Bursa Milletvekilleri Vildan Yılmaz Gürel, Ahmet Kılıç ve Atilla Ödünç, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, işadamları ve belediye yöneticileri katıldı.

“Şimdi buralara sahip çıkma zamanı”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye’nin birçok noktasında devam eden yangınların herkesin içini yaktığını, birçoğunun kontrol altına alınmasına rağmen yaşanan can kayıplarının derinden üzdüğünü söyledi. Bursa gibi hamiyetperver bir şehrin bu konuya duyarsız kalmasının beklenemeyeceğini belirten Başkan Alinur Aktaş, işadamlarının katkıları ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gücüyle hazırlanan TIR’ları Antalya’ya gönderdiklerini ifade etti. Yarın sabahtan itibaren bir heyetle birlikte Antalya’da olacaklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Oradaki insanlarımızın acılarını paylaşıp, yardımlarımızı ulaştıracağız. Tespitlerimizi yapacağız. Yaraların sarılması adına planlama yapacağız. Bugün itibariyle 32 ildeki 129 yangın kontrol altına alındı. 9 yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Bursa’da da Keles ve Mustafakemalpaşa’da çıkan yangınlar büyümeden kontrol altına alındı. Emniyet, jandarma ve belediye 7/24 gerekli tedbirleri alıyor. Devletimiz yapılması gerekenlerle alakalı seferberlik ilan etti. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 50 milyon TL’lik ödenek hemen gönderildi. Şimdi buralara sahip çıkma zamanı” dedi.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ