SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Bursa’da üniversiteye memnuniyet arttı!

Bursa’da üniversiteye memnuniyet arttı!
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), yılda 2 kez tüm paydaşlarının katılımı ile gerçekleştirdiği memnuniyet anket sonuçlarını açıkladı. BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Salim Kılavuz, “Bugün ulaşılan oranlar birebir iletişimden kaynaklanan memnuniyetin göstergesidir” dedi.

BURSA (İGFA) – Bursa Uludağ Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü’nün açıkladığı anket sonuçları yayınlandı. Yılda iki kez tüm paydaşların katılımıyla gerçekleşen memnuniyet anketi sonuçları, oranının son iki yılda yükseldiğini gösterdi.

Kalite Koordinatörlüğü verilerine göre akademik personelde yüzde 71,94, idari personelde yüzde 67,65, lisansüstü öğrencilerde yüzde 74,83, önlisans ve lisans öğrencilerinde yüzde 60,15, mezunlarda yüzde 72,36, dış paydaşlarda ise yüzde 79,59 oranında genel memnuniyet oranı saptandı.  Ayrıca ankete katılım sayısı 20 ay içerisinde 753’den 3 bin 693’e çıktı.

Yürütülen çalışma hakkında bilgi veren Bursa Uludağ Üniversitesi Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Funda Coşkun, anketi yapan kişilerin artışı ile birlikte memnuniyet oranlarındaki yükselmenin, yapılan iyileştirmelerin ve çalışmaların güzel bir sonucu olduğuna işaret etti.  Doç. Dr. Coşkun, memnuniyet oranlarının yeni yönetimin göreve gelişinden itibaren değerlendirildiğinde; lisans önlisans öğrencilerinde yüzde 26, lisansüstü öğrencilerinde yüzde 17 akademik ve idari personelde ise yüzde 15 oranında arttığını açıkladı.

REKTÖR PROF.DR. KILAVUZ: “ORANLAR, BİREBİR İLETİŞİMİMİZİN SONUCU”

Bu arada yükselen memnuniyet oranlarını değerlendiren BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise, öğrenci dostu ve toplum ile bütünleşen üniversite sloganı ile hareket ettiklerinin altını çizdi. 20 aylık görev süresi içerisinde gerek öğrenciler, gerek akademik ve idari personelden, gerekse de dış paydaşlardan gelen öneri, eleştiri ve beklentileri ciddiyetle üzerinde durduklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Kılavuz, “Bugün ulaşılan oranlar da işte bu birebir iletişimden kaynaklanan memnuniyetin göstergesidir. Elbette henüz çözemediğimiz sorunlar var. Ancak muhataplarımız bizim iyi niyetimizi görüyor. Görev süremiz sonuna kadar da bu anlayış ile hareket edecek ve üniversitemizi her açıdan beğenilen bir kurum haline getireceğiz” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ