SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

Bursa’da yolda buldukları cüzdanı sahibine teslim ettiler

Bursa’da yolda buldukları cüzdanı sahibine teslim ettiler
Sosyal Medyada Paylaş

Bursa’da görevli oldukları caddede buldukları ve içerisinde bir miktar para, kimlik ve kredi kartları olan cüzdanı, sahibini arayarak teslim eden BURULAŞ yol otopark görevlileri, “İnsanlık vazifemiz ne gerektiriyorsa onu yaptık” dedi.

Sevinç ÇELEBİ (bshaberler.com)

Bursa’da Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren Sur Yapı AVM’nin önünde iki yıla yakın BURULAŞ’a bağlı olarak yol otopark görevlisi olarak çalışan Yakup Aydoğdu ve Mehmet Uludağ, park edilen araçların dibinde buldukları içi kimlik, ehliyet, banka kartları ve bir miktar da para bulunan cüzdanı sahibine teslim etti.

http://bshaberler.com/images/142014780_423278419001864_3007703122007225047_n.jpg

 Yakup Aydoğdu ve Mehmet Uludağ “Ne yazık ki sık sık bu tarz durumlarla karşılaşıyoruz. Ulaşabildiklerimize ulaşıyor, ulaşamadığımızda ise bulduklarımızı, (cüzdan, cep telefonu, saat, hatta bir keresinde altın dahi bulduk) ya polise ya da AVM görevlilerine bırakıyoruz” dedi.

Araç sahiplerinin inerken biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen  Yakup Aydoğdu ve Mehmet Uludağ olayı şöyle aktardı: “Görevimizin başındayken bir anda yerde bir cüzdan fark ettik. Önce düşen cüzdanın yeni aracından inen bir gencin düşüncesiyle arkasından sesledik. Cevap olumsuz olunca mecburen cüzdanın içine baktık ve yaptığımız araştırma sonucu cüzdanın AVM içinde bir mağazanın müdürü olarak çalışan Hakan Teke’ye ait olduğunu tespit ettik. Bu sevinçle AVM’ye girdik ve kaybından hala haberi olmayan Hakan Teke’ye cüzdanını teslim etmenin huzurunu yaşadık”.

 

http://bshaberler.com/images/kay%C4%B1p2.jpg

Cüzdanını kaybettiğinin farkına varmadığını söyleyen Mağaza Müdürü Hakan Teke ise yaşadığı küçük şaşkınlık sonrasında otopark görevlilerinin cüzdanını getirdiği olayın farkında olmadığını belirterek, “O yüzden de sorulduğunda bir an şaşırdım. Büyük ihtimal cüzdanımı aracımdan inince düşürdüm. Çok mutluyum çünkü Cüzdanımı başka birisi veya birileri de bulabilir ve geri teslim etmeyedebilirlerdi” dedi. Teke, “İnsanlık ölmemiş” dedirten ve hayata daha güvenle bakmamızı sağlayan Yakup Aydoğdu ve Mehmet Uludağ’a teşekkür ederek, “BURULAŞ’ı böylesine duyarlı ve vicdanlı elemanlar çalıştığından dolayı da kutladı.

http://bshaberler.com/images/kay%C4%B1p7.jpg

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ