Reklam
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

CARGİLL’DEN SULAMA BİRLİĞİ’NE DESTEK

CARGİLL’DEN SULAMA BİRLİĞİ’NE DESTEK
Sosyal Medyada Paylaş

Orhangazi’de eğitimden, sağlığa, sosyal yaşama kadar birçok alanda destekleri bulunan Cargill, Orhangazi’de tarım alanlarının sulanmasını yöneten Keramet Sulama Birliği’ne jeneratör ve elektro füzyon kaynak makinesi desteği verdi.

Orhangazi’de 1997 yılında kurulan ve bugün 6 pompa istasyonu ile 6 bin 840 hektar alanın sulama işini yöneten Keramet Sulama Birliği’nin acil ihtiyaç çağrısına Cargill destek verdi. Cargill’in desteğini yazılı açıklama ile duyuran Keramet Sulama Birliği, toplamda 217 bin 446 km uzunluğunda sulama kanalı ile hizmet verildiğini, bu metrajın 141 bin 823 km’lik kısmının değişik çaplarda HDPE borudan oluştuğunu açıkladı. 1990’lı yılların teknolojik şartlarına göre yapılan şebeke hattı borularında patlaklar meydana geldiği, Birlik olarak yapılacak tamirat ve onarım konusunda sıkıntı çekildiği açıklandı.Arızaya müdahale edinceye kadar geçen sürede su kaybı yaşandığınadikkat çekilen açıklamada, ‘Birliğimizin en büyük gideri olan elektrik maliyetlerinin artmasına ve suyun boşa akıp arazilere zarara sebebiyet vermektedir.Bu nedenle kurum olarak sorumluluk sahamızda meydana gelen arızalara anında müdahale edebilmek,  üretici mağduriyetini en aza indirmek için 1 adet 7,5 kVA  jeneratöre ve 1 adet 1000 mm’lik HDPE  boruya elektro füzyon kaynak yapacak makineye ihtiyacımız vardır.’ denildi.

CARGİLL’E TEŞEKKÜR

Keramet Sulama Birliği’nin talepleri Orhangazi’de faaliyet gösteren Cargillfabrikası tarafından karşılandı.  Orhangazi’de eğitimden, sağlığa, sosyal yaşama kadar bir çok alanda katkıları bulunan Cargill, Keramet Sulama Birliği’nin ihtiyacını da karşılayarak alınan makinaları Birlik Başkanı Erhan Güneş’e teslim etti. Güneş, katkıları için Cargillfabrikasına yönetimine  veFabrika müdürü Cenan Celebci teşekkür etti.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ