SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

CHP Kayseri’nden ‘bütünşehir’ eleştirisi

CHP Kayseri’nden ‘bütünşehir’ eleştirisi
Sosyal Medyada Paylaş

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, hükümetin 2012 yılında çıkdığı Bütünşehir yasasıyla 30 ilde 16 bin 220 köy ve bin 53 beldenin mahalle statüsüne geçirildiğini vurgularken, “Bu yasa ile köylerde yaşayan vatandaşların şehirlerde yaşayanlarla su ödemesi, emlak vergisi, inşaat harçları vergileri aynı statüye getirildi” dedi.

KAYSERİ (İGFA) –  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Bütünşehir Yasası’yla mahalleye dönüşen köylerin ve beldelerin ortak kullanılan tüm malları, meraları, taşınmazları bağlandıkları belediyelere geçtiğini hatırlattı. Köylerin sahip olduğu meralarının mahalle olduktan sonra belediyeler tarafından satılmasıyla, tarım alanlarında yapılan imar değişiklikleri, hayvancılık yapan vatandaşların bulundukları yerlerden uzaklaştırılması ile herhangi bir yapının inşaatı konusunda uzayan bürokrasi işleri gibi birçok konuda köylülerin zor durumda kaldığını belirtti.

AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında ülke yönetimi yapboz haline getirdiğini öne süren Başkan Özer, meydanlarda seçim vaadi olarak sunulan mahalle ve köylere eşit hizmet fırsatının sadece sözde kaldığını açıkladı.
 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ