ORHANGAZİ HABER - REKLAM ALANI
SON DAKİKA
21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü
Ajans Orhangazi Haber

CHP’li Özkan: “Sağlık Bakanı kongrelere dur demeliydi!”

CHP’li Özkan: “Sağlık Bakanı kongrelere dur demeliydi!”
Sosyal Medyada Paylaş

CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, kongreler sonrası şehirlerdeki gözle görülür vaka artışlarıyla ilgili, “Sayın Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim” dedi.

BURSA (İGFA) – CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, farklı illerde gerçekleşen kalabalık AK Parti genel kurulları sonrasında kongre yapılan şehirlerde gözle görülür vaka artışlarının yaşandığına dikkati çekerek, eleştirdi. Özellikle Karadeniz bölgesinde Ordu, Trabzon, Rize gibi şehirlerde yeni önlemler hayata geçirildiğini anımsatan Milletvekili Özkan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sessizliğine sitem etti.
“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EMEKLERİ İÇİN BU DURUŞUN SERGİLENMESİ GEREKİYORDU”
 Sağlık çalışanlarının aylardır ailelerinden uzak kalarak mücadele ettiğini hatırlatan Milletvekili Özkan, “Bir sağlık çalışanı olarak, meslektaşlarımızın neler yaşadığını birinci dereceden gören ve duyan birisiyim. Hepsinin ötesinde bu durumu fark etmek için sektörün içerisinde olmaya da gerek yok. Tüm bu yaşananların yanında AK Parti kendi derdinin peşine düştü ve kalabalık kongreler yaptı. Bu büyük ve kalabalık kongreler ülkemize çok pahalıya patlayacak. Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim. En azından sağlık çalışanı meslektaşlarımızın emekleri için bu duruşun sergilenmesi gerekiyordu” dedi.
“GENÇLERİMİZİN VE AİLELERİNİN HAYATLARINI RİSKE ATAMAYIZ”
Ayrıca liseli öğrencilerin sınavlarının yüz yüze olmasına da karşı çıkan Özkan, sınavların yüz yüze yapılmasının büyük hata olduğunu söyledi. “Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerde vaka sayılarına büyük etkisi olacak” diyen Özkan, “Gençlerimizin ve ailelerinin hayatlarını riske atamayız. Adımlar dikkatli atılmalı” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ